Bahr ve Glasxs’ten Yeni Tekli “Papillon” Yayında

İstanbullu indie folk grubu BAHR’ın yeni teklisi “Papillon”, 2022 baharında yayınlanacak olan yeni albümleri “Cursed Home”dan dinleyiciyle buluşan ilk şarkı oluyor.

“Papillon”nun vokallerinde Yusuf Bahar’a Londra’da yaşayan müzisyen Glasxs (Melis Uslu) eşlik ediyor. Bas gitarda Ceren Bettemir’in, davul, perküsyon ve synthesizer’da Nihal Saruhanlı’nın yer aldığı şarkıya, Hamburg’da yaşayan genç müzisyen Mercan Demirkanlı flütle eşlik ediyor.

2019 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği 21. Battle of the Bands yarışmasını birincilikle tamamlayan BAHR, Haziran 2020’de ilk kısaçaları “I Resist”i yayınlamış, albümde yer alan “Those Streets”in klibi de albüm yayınıyla eş zamanlı olarak servis edilmişti.

Londra merkezli bir müzik prodüktörü olan Glasxs (Melis Uslu) ise prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü ‘Planet Reverse’ü 21 Ekim 2016’da yayınlamıştı. 2018’de Glasxs’in ikinci Türkçe albümü ‘Mavi Toz Ormanda’ Sony Müzik, Epic Istanbul etiketiyle çıkmış ve pek çok ‘2018’in En İyileri’ listelerinde yerini almıştı. 2020 yazında ‘Seni Kimler Aldı’ şarkısına getirdiği yorumla büyük beğeni toplayan sanatçı, 2021 sonbaharında paylaştığı ‘Hayalet Gemi/Shipwreck’ teklisinin ardından üçüncü albümünü, ‘Prenses Anksiyete/Princess Anxiety’ adıyla iki dilde, çift-albüm olarak Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanmıştı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish