Bade Nosa’nın Gelecek Albümünden Yeni Şarkı “İkinci Perde” Yayında

Bade Nosa’nın kasım ayında yayınlayacağı ilk albümü “Zemheri Bitti”den üçüncü ve son teklisi “İkinci Perde” dinleyiciyle buluştu.

Sanatçının kendi ifadesiyle “otobiyografik bir manifesto” niteliğindeki “İkinci Perde”, albümün hissini ve hikayesini en iyi özetleyen şarkılardan biri olarak öne çıkıyor.

Bade Nosa, “İkinci Perde” şarkısını bu dünyanın “hayatta kalanları”na ithaf ediyor: “Delik deşik kanatlarıyla uçmayı başarabilenlere, ne yaşarsa yaşasın yüzü solmayan, dipsiz dünyanın harbinde sağ çıkıp gücü eksilmeyenlere… Aynı zamanda, biricik hayat hikayelerinin ilk perdesini kapatıp ikinci perdesini aralayabilenler için yeni, daha temiz, daha özgür bir sayfaya varış zaferini anlatıyor.”

Şarkının başındaki ritmik bas groove’u, bomba gibi patlayan beatler, yaylılar ve synthlerle güçlü ama yalın bir nakarata dönüşüyor. Şarkının düzenlemesi Emre Can Sarısayın ve Emre Malikler’e, prodüksiyonu ise yine Emre Malikler’e ait. Şarkının mantra gibi tekrar eden tek cümlelik nakaratı, Malikler tarafından çok güçlü bir sound’la donatılarak “hayatta kalmanın zaferi”nin güçlü duygusunu dinleyicilere işitsel olarak aktarıyor.

“İkinci Perde” şarkısının kapağı, Elif Tekneci ve Nur Şevval Yılmaz’ın elinden çıktı. Bu görselde Bade Nosa’nın, Tekneci ve Yılmaz tarafından çekilen güncel bir fotoğrafı ile çocukluk fotoğrafı birleştirildi.

Yeni şarkı “İkinci Perde”nin 6 Ekim saat 21.00’da yayına girecek klibini de aşağıdaki youtube linkinden takip edebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish