BADBADNOTGOOD’dan Leland Whitty, Solo Albümü “Anyhow”u Çıkış Şarkısı “Awake” ile Duyurdu

BADBADNOTGOOD’dan on parmağında on marifet, çok enstrümantalist Leland Whitty, çıkış single’ı “Awake”i paylaşarak ilk solo albümü “Anyhow”u duyurdu. Albüm, Los Angeles merkezli plak şirketi Innovative Leisure aracılığıyla 9 Aralık’ta dinleyiciyle buluşacak.

Albüm, Whitty’nin neredeyse tamamını davulda ağabeyi Lowell ile birlikte yazdığı, düzenlediği ve seslendirdiği yedi parçadan oluşuyor. Kayıt sürecine BADBADNOTGOOD’dan grup arkadaşları Chester Hansen ve Alex Sowinski’nin yanı sıra grubun eski klavyecisi Matthew Tavares de katkı veriyor.

Kanadalı caz grubunun gitaristi-saksofoncusu olarak birden fazla rolü üstlenen Whitty, solo albümünde için çaldığı synthesizer, nefesli çalgılar ve yaylı çalgılarla repertuarını genişletiyor.

Çıkış şarkısı “Awake” tam da bu enstrümanların güçlerinin birleştiği, etkileyici bir bütün olarak ulaşıyor kulaklarımıza. Enstrümantal şarkının prodüksiyonu, Whitty’nin albümün duyurusunda belirttiği üzere “fotoğrafik veya sinematik kaynaklardan” çizdiği vizyonunun büyük ölçeğine uyması için destansı oranlara ulaşıyor.

Leland Whitty “Anyhow” şarkı listesi:

01. Svalbard

02. Glass Moon

03. Awake

04. Windows

05. Silver Rain

06. In Circles

07. Anyhow

tr_TRTurkish