Axie Infinity sanal arazi alanı 2,3 milyon dolara satıldı

Axie Infinity tarafından Perşembe günü geç saatlerde paylaşılan bir tweet’te, canavar-savaş fantazisi, takas edilemez tokenler veya NFT’ler içinde kazançlı sanal bir arazinin 550 ETH’ye (2.3 milyon $) satıldığı açıklandı. Axie’ler, kullanıcıların diğer oyuncularla düello yapmak, düşmanlarla savaşmak ve günlük görevleri tamamlamak için komuta ettiği yaratıklara verilen isim. Bunlar aynı zamanda üretilebilen (basılan), satın alınabilen ve serbestçe satılabilen NFT’ler.

Oyun, Axie’lerin yaşadığı Lunacia dünyasında geçiyor. Oyuncuların istedikleri zaman diğer oyunculardan satın alabileceği, satabileceği veya kiralayabileceği Terra adlı tokenize edilmiş bir araziyi temsil ettiği 301 x 301 karelik bir bölge var. Dün satılan arazi, Axie Infinity ekosisteminde bulunan en nadir sanal gayrimenkul türü olan Genesis olarak sınıflandırılıyor.

Chimeras olarak bilinen canavarlar ortaya çıkıyor ve Lunaria’yı terörize ediyor. Oyuncular, Chimeras’ı yenerek, daha sonra kripto para birimi borsalarında nakit olarak satılabilen Aşk İksirleri (SLP’ler) kazanıyor.

Ek olarak, 90.601 arazi alanından sadece 220’si Genesis sınıflandırmasına sahip. Oyunu eleştirenler, sanal gayrimenkulle fiziksel olarak somut hiçbir şey elde edilmediğini söylüyor ve neden herhangi bir değeri olacağını merak ediyor.

kaynak

tr_TRTurkish