Avantasia’dan Helloween Solisti Michael Kiske’li Yeni Tekli “The Inmost Light”

Power metal sahnesinin üstatlarından Edguy solisti Tobias Sammet’in Avantasia projesinin yaklaşmakta olan dokuzuncu albümü “A Paranormal Evening With The Moonflower Society”den yeni şarkı geldi.

Helloween şarkıcısı Michael Kiske’nin yer aldığı “The Inmost Light” isimli şarkı, 21 Ekim’de Nuclear Blast etiketiyle dinleyiciyle buluşacak albümden ulaşıyor kulaklarımıza.

Şarkı, her iki vokalistin de fevkalade hünerlerini sergilediği sıkı, vurucu ve zihinde yer etmesi muhtemel bir klasik heavy metal şarkısı olarak dikkat çekiyor.

Sammet Kiske ile ilişkileri üzerine şunları söylüyor, “Michi Kiske sadece 20 yılı aşkın iyi bir arkadaş değil, en başından beri Avantasia ile birlikte. Şarkı bestelediğimde bana ilham veriyor ve onunla bir düet yazımı bitirirken her zaman ‘The Inmost Light’ gibi çok güçlü bir füzeyle sonuçlanıyor. Ses benim DNA’mda. Şarkı yazarlığımın her zaman önemli bir parçasıydı ve belki de seslerimizin birlikte güçlü bir birlik oluşturmasının nedeni budur.”

Böyle bir uzmanla çalışmak ve şarkı söylemek her zaman zordur” diye ekleyen Sammet, “Michi’nin şarkı söylemesi ve erken Helloween’in soundu kariyerimi etkiledi” ifadesiyle kendisi için önemini de belirtiyor.

2019’da çıkan “Moonglow” albümü sonrası ilk yeni Avantasia şarkılarına kucak açacağımız yeni albüm, Sammet tarafından Avantasia gitaristi Sascha Paeth ile birlikte üretildi. Kapak resmi ise İsveçli illüstratör Alexander Jansson imzası taşıyor.

Yeni şarkı “The Inmost Light”ın klibi, Avantasia’nın kariyerini film şeridi misali gözler önüne seriyor.

tr_TRTurkish