Attilâ İlhan doğum gününde ‘Edebiyat Buluşmaları’ ile anılıyor

Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliğinde Attilâ İlhan Edebiyat Buluşmaları’nın ikincisi bu yıl Küçükçekmece’de düzenleniyor. Attilâ İlhan’ın doğum günü olan 15 Haziran Perşembe günü Saat 20:00’da yapılacak etkinlik; panel, konser ve vtr gösterimlerimden oluşan dolu bir içeriğe sahip. 

15 Haziran 1925  yılında dünyaya gelen  ünlü şair, romancı, düşünür, gazeteci, senarist ve eleştirmen Attilâ İlhan’ın düşüncelerini ve anısını yaşatmak amacı ile düzenlenen “Attilâ İlhan Edebiyat Buluşmaları”nın ikincisi  Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliğiyle düzenleniyor.

Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlik, Prof.Dr. Yakup Çelik’in moderatörlüğünde Ayşe Kilimci ve İnci Aral’ın konuşmacı olarak katılacakları “Şiire Kanat Çalmak” konulu panel ile başlıyor. Attilâ İlhan’la olan yakınlıkları ve Türk edebiyatındaki saygın konumları herkes tarafından bilinen panelistlerin konuşmalarının ardından sanatseverleri bu kez müzik ziyafeti bekliyor. 

Panelin Ardından Vedat Sakman Konseri  

‘Şiire Kanat Çalmak’ konulu panelin ardından Türk müziğini usta isimlerinden Vedat Sakman geceye katılanlara eşsiz bir müzik ziyafeti sunuyor. 

Attilâ  İlhan’a ait VTR sunumlarının da yer alacağı etkinlik Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da başlayacak. Etkinlik öncesi saat 19.00’dan itibaren fuaye alanında kokteyl düzenlenecektir. 

tr_TRTurkish