Aşarhan Büyükgenç’in İlk Teklisi ‘Geri Dön’ Yayında

Aşarhan Büyükgenç’in, elektronik altyapı üzerine eklenmiş çello ve vokallerle dinleyenleri melankolik bir dünya içinde dansa davet eden ilk teklisi ‘Geri Dön’ tüm dijital platformlarda yerini aldı. Teklinin dağıtımı Kahuna tarafından yapıldı.

Bugünlerde pek bir mutsuzum, çok yorgun suratsız huzursuzum, susuz kaldım tenine huysuzum. Nedensizce unutamadım seni

Alternatif pop türündeki teklinin söz, beste ve aranjesi Aşarhan Büyükgenç’e; prodüksiyonu Ati Pikal’a ait. Melankolik dünyayı yaratan çello tınılarını ise Barış Terkeşli icra ediyor. Sanatçı birlikte duymaya alışık olmadığımız enstrümanları bir araya getirirken, dinleyenleri özlem duydukları geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

27 Yaşında olan Aşarhan, Adana’da lise eğitimini tamamladıktan sonra 2012 yılında kurduğu müzik hayalleriyle çok istediği MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Opera bölümüne Bas Bariton olarak girdi ve eğitiminin ardından çeşitli alanlara yönelerek reklam jingle’ları yazıp söyleyerek, Harun Can’ın ses yönetmenliğindeki birçok müzikal yapımda aşina olduğumuz karakterlere şarkılar söyledi. Kendi şarkılarını yazıp BİP Akustik, Akustikhane gibi birçok programda sesini duyurdu. Söz yazarlığı üzerine çok daha yoğunlaşmak istemesiyle Harun Tekin ile yolu kesişen Aşarhan, İstanbul’da ana enstrümanı çello olan ekibiyle çeşitli sahnelerde yer alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish