Amy Winehouse’un Günlükleri, Sözleri, Fotoğrafları “In Her Words” İsimli Yeni Bir Kitapta Yayımlanacak

Amy Winehouse’un bu yıl 40. yaş gününe denk gelen zamanda, merhum şarkıcının günlüklerinden, el yazısıyla yazılmış şarkı sözlerinden ve kişisel fotoğraflarından oluşan bir koleksiyon ilk kez “Amy Winehouse: In Her Words” isimli yeni bir kitapta yayımlanacak.

288 sayfalık tamamı renkli kitap, 29 Ağustos’ta HarperCollins aracılığıyla ciltli olarak çıkıyor.

Yayıncının kitapla ilgili açıklamasında “Amy Winehouse: In Her Words, onun inanılmaz yazma yeteneğine, zekasına, çekiciliğine ve yaşam arzusuna ışık tutuyor” diyor. “Amy’nin daha önce hiç görülmemiş günlüklerini, el yazısıyla yazılmış şarkı sözlerini ve aile fotoğraflarını ilk kez bir araya getiren bu samimi övgü, onun Kuzey Londra’da büyüyerek küresel süperstarlığa kadar uzanan yaratıcı gelişiminin izini sürüyor ve büyüyünce bir efsane haline gelen kıza dair ender bir iç görü sağlıyor.

Kitapta ayrıca Winehouse’un ebeveynleri Mitch ve Janis Winehouse’un bir önsözü de yer alıyor: “Amy’nin notlarından ve derin düşüncelerinden oluşan bu güzel yeni koleksiyon, Amy’nin başka bir yanını gösteriyor – onun eğlenceli ve esprili yanını,” diye yazıyorlar. “Bunu Amy’nin hayranlarıyla paylaşmak istedik ki onlar da Amy’nin sözlerinden keyif alabilsinler.”

Bununla birlikte kitabın telif ücretlerinin %100’ü, minimum 70.000 £ bağış sözü verilerek Amy Winehouse Vakfı’na bağışlanacağı da paylaşılan detaylardan.

Winehouse’un süperstarlığa giden yolu, baş rolde Marisa Abela’nın oynayacağı Back to Black adlı yakında yayımlanacak olan bir biyografik filmin konusu olacak.

consequence.net

tr_TRTurkish