Amy Winehouse’un Grubundan 40. Doğum Günü Şerefine Özel Bir Konser

Amy Winehouse’un grubu, şarkıcının 40. doğum gününü kutlamak üzere Londra’da düzenlenecek özel bir konserin ayrıntılarını açıkladı.

22 Aralık’ta Camden’daki KOKO mekânında gerçekleştirilecek olan konser, merhum şarkıcının hayatını, müziğini ve geride bıraktığı mirası kutlayacak.

Etkinliğin başını çekecek olan grup, kariyerinin en başından 2011’deki beklenmedik ölümüne kadar Winehouse’la birlikte çalışan müzisyenlerden oluşuyor. Bu müzisyenler arasında Winehouse’un uzun süreli müzik direktörü ve basçısı Dale Davis de yer alıyor. Davis aynı zamanda yakında gösterime girecek olan Back to Black adlı Amy biyografik filminde müzik danışmanı olarak da görev yapıyor.

Gösteride orijinal grup üyelerinin yanı sıra şarkıcı Bronte Shandé’nin vokallerinin yanı sıra çeşitli ekran görselleri ve şarkıcının nadir görüntüleri de yer alacak.

Winehouse’un memleketi Camden’da 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek tek seferlik özel konser, sanatçının bu Perşembe (14 Eylül) 40. doğum gününü kutlayacak.

Amy Winehouse’la ilgili diğer bir haber de nisan ayında okuyucuyla buluşacak bir kitap ile ilgili.

“In Her Words” ismini taşıyan kitap, şarkıcının “daha önce hiç görülmemiş günlüklerini, el yazısıyla yazdığı şarkı sözlerini ve aile fotoğraflarını ilk kez bir araya getirerek” “büyüyüp bir efsaneye dönüşen kıza dair nadir bir bakış açısı” sunacak.

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish