Amy Winehouse Filmi Hakkında Yeni Gelişmeler

Şimdiye dek birçok bahsi geçen ancak hayata geçemeyen Amy Winehouse’un hayat hikayesinin beyaz perdeye aktarımı konusunda nihayet olumlu gelişmeler var.

Grinin Elli Tonu filminin yönetmeni Sam Taylor-Johnson’un, bu beklenen projeyi gerçekleştirmesi yönünde adımların atıldığı söyleniyor.

Deadline’a göre Taylor-Johnson, Studiocanal için Winehouse hakkında yeni bir film olan Back to Black’e önayak oluyor.

Back to Black’in senaryosunu Matt Greenhalgh yazarken, Alison Owen, Debra Hayward ve Tracey Seaward’ın yapımcı olarak görev yaptığı belirtilirken henüz oyuncu kadrosu hakkında bir bilgiyok ancak Deadline, Winehouse’un ailesinin projeye izin verdiğini belirtiyor.

Winehouse, 2011’deki trajik ölümünden bu yana sayısız projeye ilham kaynağı oldu. Bir noktada, İsveçli aktris Noomi Rapace, sanatçıyı bir biyografik filmde canlandırmaya hazırlanıyordu ancak hiçbir zaman gerçekleşmedi. Daha sonra, geçen yıl Halcyon Studios’un Winehouse’un son yıllarını Daphne Barak’ın 2010 tarihli “Saving Amy” adlı kitabına dayanan bir film çektiği bildirildi ancak Amy’nin babası Mitch Winehouse projeyi kabul etmedi. 2015’te ise Asif Kapadia’nın yönettiği Amy belgeseli izleyiciyle buluşmştu.

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish