Amazon, koronavirüs salgını neticesinde artan temel talepleri karşılamak için toptan CD, plak ve müzik ürünleri siparişlerini durdurdu.

Perakende devi temel tüketim ihtiyaçları ve tıbbi malzemeleri yeniden tesis ettiği için siparişlerin ertelenmesi en az 5 Nisan’a kadar sürecek.

Amazon’un depolarında zaten bulunan ürünler için ise siparişler her zamanki gibi işlenecektir. Bununla birlikte, plak şirketleri ve distribütörler, bir sonraki duyuruya kadar sevkiyat siparişleri kabul edilmeyecek.

Amazon’un satıcılara yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çevrimiçi alışverişin arttığını görüyoruz ve sonuç olarak temel tüketim ev ürünleri ve tıbbi malzemeler gibi bazı ürünler stoklarda bulunmuyor. Bunu göz önünde bulundurarak, bu ürünleri müşteriler için daha hızlı bir şekilde alabilmemiz, yeniden stoklayabilmemiz ve teslim edebilmemiz için ev tüketim ihtiyaçları, tıbbi malzemeler ve ikmal merkezlerimize gelen diğer yüksek talepli ürünlere geçici olarak öncelik veriyoruz. Bunlar dışındaki ürünler için gönderi oluşturmayı geçici olarak devre dışı bıraktık”.

pitchfork.com