Çocuklara ebeveynleriyle birlikte farkındalık dolu maceralar sunan “Ali’ye Göre Gerçek” ve “Bugün Nasıl Hissediyorsun?” Altın Kitaplar logosuyla raflardaki yerini aldı.

YALAN SÖYLEMEK YA DA SÖYLEMEMEK İŞTE BÜTÜN MESELE BU

‘Ali’ye Göre Gerçek’ Altın Kitaplar Logosuyla Raflarda

Erdemler, küçüklükten kazanılması gereken meziyetler… Bu noktada çocuğun içselleştirebileceği interaktif çalışmalar büyük önem arz ediyor. İşte “Ali’ye Göre Gerçekler” tam da bu niteliğe sahip.

Kahramanımız Ali, gerçeği annesine dosdoğru açıklayacak mı? Yoksa eğip büküp saklayacak mı? Çocuğunuzun kendini maceraya kaptıracağı, erdemleri bireysel tahlilleriyle benimseyeceği bu kitabı kaçırmayın.

Türkçesi: Hülya Şat

Sayfa Sayısı: 32

YAZAR HAKKINDA

Tim Hopgood ödüllü bir illüstratör, tasarımcı ve yazardır. Kariyeri boyunca pek çok ödül kazanan yazarın ilk kitabı “Our Big Blue Sofa” 2006 yılında yayınlanmıştır. 2006 ilk resimli çocuk kitabı ödülünü alan yazar, 2008 yılında hızla yükselen illüstratör ödülünü de almıştır. Tim Hopgood eşi ve iki çocuğuyla York, İngiltere’de yaşamaktadır.

ÇOCUKLAR AİLELERİYLE BİRLİKTE FARKINDALIK YOLUNU ADIMLIYOR

Ebeveyn Rehberliği İçeren Kitapta Çocuklar Olumsuz Duygularını da Kabullenmeyi Öğreniyor

Tüm anne ve babalar öfkeli, kalbi kırık ve aşırı huzursuz bir çocukla baş etmenin ne demek olduğunu bilir. Bugün “Nasıl Hissediyorsun?” kitabı çocuklarınızın, tüm bu duygularla uyum içinde olmasının yollarını gösteren ve onların sorunlarını çözmek için yaratıcı yollar sunan bir içeriğe sahip.

Kitapta, çocuğunuzun bu yolculuğunda ona destek olmanıza yardımcı olacak ipuçları bulunuyor. Çocuğunuzla onun duyguları hakkında konuşabilmenizi sağlıyor. Altı yaş altı çocuklarla kolayca iletişim kurmanıza imkan veriyor. Çocuğun farklı duygularını ya da duygu çeşitliliğini anlamasına yardımcı oluyor. Ebeveyn rehberi ve duygusal okuryazarlığı anlatan bir bölüm içeriyor.

Sayfa Sayısı: 32

Tür: Çocuk Eğitim – Etkinlik

YAZAR HAKKINDA

Molly Potter eğlenceli olduğunu düşündüğü için on iki yaşındayken öğretmeninin işini yapmaya karar verdi. On yıldan biraz fazla bir süre sonra bu kararının gerçeğe dönüştüğünü gördü. Ardından heyecan ve kahkahalarla dolu sınıflar yaratmayı başardı. Onların öğrenme konusundaki hedeflerini itti, çekti, uzattı. Öğrencilerinin sadece gülümsemelerini değil, saklayabilecekleri hatıraları olmasını sağladı. Şimdilerde büyük çocukları eğitmekle uğraşıyor.