Aerosmith Gitaristi Joe Perry Yeni Solo Albümünü The Black Crowes Şarkıcısı Chris Robinson Eşlikli İlk Single  “Fortunate One” ile Duyurdu

Aerosmith gitaristi Joe Perry 26 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak “Sweetzerland Manifesto MKII” isimli albümünü duyurdu ve ilk single’ını paylaştı.

Gelecek albümden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt ise The Black Crowes şarkıcısı Chris Robinson’ın yer aldığı “Fortunate One” oldu.

Stone Temple Pilots basçısı Robert Deleo, Perry’nin konuk şarkıcılar ve müzisyenler ile bir araya geldiği 2018 tarihli albümü “Sweetzerland Manifesto”nun geleneğini sürdüren yeni şarkı “Fortunate One”da da çalıyor.

Perry basın bülteninde, “Bu şarkıyı çıkardığım için gerçekten heyecanlıyım, Sweetzerland Manifesto’nun ilk versiyonu yayımlandığında yazılmamıştı,” yorumunu yaparken, Şarkının Los Angeles’ta başlayan yolculuğunun Londra’daki kayıt süreciyle tamamlandığını söylüyor.

“Fortunate One”, Sweetzerland Manifesto MKII’de yer alan altı yeni şarkıdan biri olurken, diğer dört parça ise ilk Sweetzerland Manifesto albümündeki kayıtların alternatif vokalleri ve miksajları olarak albümde kendine yer buluyor.

Cheap Trick’ten Robin Zander, New York Dolls’tan David Johansen ve İngiliz şarkıcı-gitarist Terry Reid’in vokallerini içeren şarkıların yeni versiyonları devam albümünde de yer alırken Zander yeni bir şarkı olan Stuck It Up” ile katılımını perçinliyor. Ek olarak, Extreme şarkıcısı Gary Cherone “Quake isimli yeni bir parçada yer alıyor.

Perry, “Pek çok şarkımız vardı ve her şey The Hollywood Vampires, Aerosmith, COVID, turne ve turneye çıkmadan devam ederken, bu müzik benim için akmaya devam etti,” diyor ve ekliyor, “Durmayacak bir trenin motoru gibiydi. Bu şarkıları çıkarmak istedim ve onları bir plak yayınına veya lüks versiyona ekleme fikri MKII yapmaya dönüştü.”

Her iki Sweetzerland Manifesto albümündeki materyallerin çoğu, 2017’de Hollywood Vampire’dan arkadaşı Johnny Depp’in evindeki yaratıcı bir duygu patlaması sırasında yazıldı. Aerosmith’in baş yapımcıları Jack Douglas, Bruce Witkin ve Perry’nin oğulları Tony ve Roman’ın da prodüksiyona katkıda bulunduğu albümde Johnny Depp de baş yapımcı olarak görünüyor.

The Black Crowes şarkıcısı Chris Robinson’ın yer aldığı ilk single “Fortunate One”, albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen burada.

Joe Perry “Sweetzerland Manifesto MKII” şarkı listesi:

01. Fortunate One [feat. Chris Robinson (The Black Crowes) and Robert DeLeo (Stone Temple Pilots)]

02. Quake [feat. Gary Cherone (Extreme/Van Halen)]

03. I’ll Do Happiness (feat. Terry Reid)

04. Aye Aye Aye [feat. Robin Zander (Cheap Trick)]

05. Man with a Golden Arm (Instrumental)

06. Time Will Tell

07. I I Wanna Roll [feat. David Johanson (NY Dolls)]

08. Suck It Up [feat. Robin Zander (Cheap Trick) and Robert DeLeo (Stone Temple Pilots)]

09. Goes His Own Way (feat. Terry Reid)

10. Won’t Let Me Go (feat. Terry Reid)

tr_TRTurkish