Adana Gitar Festivali, 5-9 Nisan 2018 tarihlerinde, Beyazevler Çamlık/Adana’da gerçekleşecek.

6. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı programının içerisinde gerçekleşecek festivalde, Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi yapılacak.

Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi’nde, Adana başta olmak üzere, Mersin, Hatay ve farklı illerden katılan en az 7.000 kişi Akdeniz Akşamları şarkısını gitarla çalacak. Guinness Rekorlar Merkezi denetiminde gerçekleşecek etkinlikte, rekor denemesi sonrasında, Guinness Rekorlar Merkezi hakemi değerlendirmesini yapacak. Rekor alanındaki rekortmenler ve yanı başında izleyici olanlar (rekortmenlerin yakınları ve izlemeye gelen kişiler) Dünya Rekoru’na konu olmadan, hep birlikte Akdeniz Akşamları’nı söyleyebilecekler.

Guinness Rekorlar Merkezi denetiminde yapılacak Rekor Denemesi’nde hedef, 10.000’i aşan katılımla dünya rekoru kırmak. 2009 yılında 6.346 kişiyle Polonya’ya ait olan rekoru bu yıl Adana kırmayı hedefliyor.

Adana Gitar Festivali’nde, rekor denemesinin yanı sıra 6-7-8 Nisan’da, 19.30-24.00 saatleri arasında ‘Ana Sahne’de tanınmış müzisyenler sahne alacak. 6 Nisan’da, Kaan Tangöze, Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Bulutsuzluk Özlemi, 7 Nisan’da, Adamlar, Kalben ve Redd grubu sahne alacak. 8 Nisan Pazar günü ise, Serhan Kelleözü, Feridun Düzağaç ve Haluk Levent dinleyicilerle buluşacak. Ücretli olan konserler, 1 Nisan’a kadar indirimli satışa sunulacak. Bilet detaylarına, www.adanafest.com adresinden, www.facebook.com/adanafestivalleri hesabından, Adana ve Mersin bilet satış noktalarından ve Biletix sayfasından ulaşılabilir.

 

Festival kapsamında aynı zamanda, 6-7-8 Nisan 2018 tarihlerinde her gün, 14.00-18.00 saatleri arasında, ‘Küçük Sahne’de, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen, genç yeteneklerden oluşan müzik grupları sahne alacak ve konserler ücretsiz izlenebilecek.