Adakanbo’dan Yaklaşan Yeni EP’nin İlk Şarkısı “Karala” Yayında

Alternatif R&B ve hip-hop türünde yayımladığı teklileriyle geniş bir müzik kataloğu oluşturan Adakanbo’nun, gelecek yeni EP’sinden ilk teklisi “Karala” dinleyiciyle buluştu.

Garaj Müzik etiketiyle yayımlanan “Karala”, 3 Haziran Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Pandemi sürecinde normal hayata adaptasyon sürecini en içten hisleriyle bir EP formatına sokan Adakanbo, ilk single’ı “Karala”da pandemiyi geride bırakıyor oluşumuzun netliğini, içinde bulunduğumuz karmaşık ruh haliyle birleştiriyor. Ruh halindeki değişimleri müziğe aktarmaya çalışan sanatçı, kendi duygusal sınırlarını zorlamak için daha renkli ve hareketli parçalara zemin hazırlıyor.

Üretimlerine alternatif R&B ve hip-hop türlerinin sentezini yaratarak devam eden Adakanbo, yeni EP’si “Bölüm 1: Son” ile müziğine yeni bir şekil vermeyi amaçlıyor. EP’nin ilk teklisi olan “Karala”, Adakanbo’nun özgün müzik tarzının Ati Pikal’ın saksafonuyla birleştiği bir tekli olarak karşımıza çıkıyor. “Karala”, daha pozitif bir perspektife geçme amacı olan Adakanbo’nun başlangıç noktası kabul ettiği bir eser olarak “Bölüm 1: Son”da yerini buluyor.

Sanatçı, yeni teklisinin sözü ve müziğini yaratırken prodüksiyon sürecinde şarkının mix-mastering’ini de tamamlayan Cenk Ergenç ile birlikte çalıştı. Şarkının renkli artwork’ü Simay Yaman tarafından oluşturuldu.

“Karala”nın klibi, Afterwork ekibi tarafından çekildi. Klibin yönetmeni Yasin Arıbuğa, 3D dünyanın yaratılmasında Simay Yaman ile birlikte çalıştı.

tr_TRTurkish