AC/DC Avrupa Turnesini Duyurdu

AC/DC, 2024 yılı için görkemli bir Avrupa stadyum turnesi duyurdu.

Avustralyalı rock efsaneleri bu yaz 10 ülkede 21 konser verecek ve sekiz yıl aradan sonra Avrupa’da ilk turnelerini gerçekleştirmiş olacak.

Grup ayrıca eski Jane’s Addiction basçısı Chris Chaney’nin klasik üye Cliff Williams’ın yerine turne kadrosuna katıldığını da açıkladı.

Grubun 2020’de dinleyiciyle buluşan aynı adlı albümünü destekleyen ‘Power Up’ turnesi 17 Mayıs’ta Almanya’nın Gelsenkirchen kentindeki Veltins Arena’da başlayacak ve ardından İspanya, Avusturya, İsviçre ve daha birçok ülkede devam edecek.

Turne kapsamında ayrıca 3 ve 7 Temmuz tarihlerinde Londra’daki Wembley Stadyumu’nda iki konser verecek olan grup, daha sonra Avrupa’daki konserlerine devam edecek. Turne 17 Ağustos’ta Dublin Croke Park+’ta sona erecek.

AC/DC en son 2016 yılında tam kapsamlı bir turneye çıkmıştı. O turnenin bir bölümünde solist Brian Johnson işitme sorunları nedeniyle turneden ayrılmak zorunda kalmış, vokalleri Guns N’ Roses’tan Axl Rose devralmıştı. Williams da o turneden sonra gruptan emekli oldu.

Johnson, Williams ve davulcu Phil Rudd, AC/DC’nin 2020 albümü Power Up için geri döndü. Grup yedi yıl sonra ilk konserini geçtiğimiz Ekim ayında Indio, Kaliforniya’daki Power Trip festivalinde verdi ve Rudd’ın yerine davulcu Matt Laug geçti. Şimdi, Chaney 2024 turnesinde Williams’ın yerine geçecek.

Grubun önümüzdeki tarihlerdeki kadrosu klasik üyeler Johnson ve baş gitarist Angus Young’ın yanı sıra Laug, Chaney ve ritim gitarist Stevie Young’dan oluşacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Photo credit: Christie Goodwin

tr_TRTurkish