Bir sonraki tatilinizden farklı bir şey denemek ister misiniz? Belki köpeğinizi kendinizden fazla düşünüyorsunuz ya da Kuzey Işıkları’nı izlerken uykuya dalmayı düşlüyorsunuz. Dünyadaki en garip 5 otelden oluşan bu liste, gitme şansı bulanlara en harika seyahat deneyimlerinden bazılarını sunabilir.

Hotel Kakslauttanen, Lapland, Finlandiya

Resim

Finlandiya’nın Laponya kentindeki Hotel Kakslauttanen’de kışın tadını çıkarın. Bu eşsiz tesis, cam kabinlere sahip ve bu sayede Kuzey Işıkları’nın nefes kesen güzelliğinin tadını yatağınızın konforunda çıkarabilirsiniz.

Dog Bark Park Inn, Idaho, ABD

Resim

Bu oda kahvaltı konseptindeki otel köpekseverler için mükemmel bir yer. Otel Sweet Willy olarak bilinen dev bir av köpeği şeklinde. İçeride köpekler kalan hatıralar ve otelin sanatçı sahipleri Dennis ve Frances tarafından yapılan heykeller sizi karşılıyor.

Farana Crane Hotel, Amsterdam

Resim

Eski bir vinç 2014 yılında lüks bir otel olarak yeniden açıldı. Endüstriyel rıhtımın 50 metre yukarısında yer alan otel, sanatçıları, yenilikçileri ve heyecan arayanları kendine çeken ünlü bir yer. Yapı, abartılı süitler, açık hava jakuzisine erişim ve Amsterdam’ın sunduğu en iyi panoramik manzaraya sahiptir. Ayrıca otelin kendi bungee jumping olanağı var.

Skylodge Adventure Suites, Korku Vadisi, Peru

Resim

Yüksekten korkmayanlar için bu konaklama tesisi, Peru’nun Kutsal Vadisi’nde bir Andean uçurumunun kenarındaki bir dizi şeffaf bölmeden oluşuyor. Konaklamaya ulaşmak için zorlu bir tırmanış yapmak gerekiyor, ama alternatif olarak bir güvenlik hattı da var.

Jumbo Stay Hotel, Stockholm, İsveç

Resim

Stockholm Arlanda Havalimanı’nın yakınında bulunan bu uçak için biniş kartın almanız gerekmiyor. Jumbo Stay Hotel, 1976’dan kalma emekli bir Boeing 747-212B’dir. Gecelerinizi kokpit süitlerinin konforundaki yataklarla geçirebilirsiniz. Uçak meraklıları için ideal otel.

thinkingoftravel.com