5R- James Franco hakkında 5 ilginç bilgi

Üçüncü bir kişi: “Franco”

James Franco, onu tanımayanlar ya da yeni tanımaya başlayanlar için tuhaf bir karakter. Bazen “James Franco” için üçüncü bir kişi olarak görüşmeler yapabiliyor. 127 Hours filminde Franco’yla çalışan Yönetmen Danny Boyle, The Telegraph’a çekimler sırasında yaşanan ilginç bir hikâye anlattı:

Franco sette bazen bana, “Ne yapmasını istesiniz?” diye sorardı, “Ne demek istiyorsun?”, dediğimde, “O sahne de ondan ne yapmasını istersiniz?” diye sorduğunda, “Karakterinizi mi kastediyorsunuz?” diye sorduğumda, “Yo, hayır, Franco. Franco’nu ne yapmasını istiyorsunuz?” diye cevap verdi. Kendinden üçüncü bir kişi gibi bahsediyordu. “O daha duygusal olmalı,” dedim. Franco, “Evet, bunu yapmasını sağlayabilirim,” diye karşılık verdi.

Bu muhtemelen bir yönetmen ve oyuncu arasında geçen en için konuşmalardan biridir.

hbo.com

Görünmez Sanat

Sanat hayranlarının bazen olağandışı zevkleri olabiliyor. Her türlü şeyi severler ve bazen sıradan alıcı ve hayranların kafasını karıştırabilirler. James Franco da, Kickstarter’ın popüler hale geldiğini gördü ve kendi yaratıcı kampanyasını başlatmayı seçti. Franco “görünmez sanat” dediği bir fikir ortaya attı. Kelimenin tam anlamıyla “görünmez.” Franco komik bir şekilde Kickstarter kampanyasını başlattı ve muhtemelen kimlerin bu uydurma oluşuma para bağışlayacağını merak etti. Kickstarter kampanyasında durumu açıkça belirtti: Bu Kickstarter projesine katkıda bulunduğunuzda, görünen bir sanat ürünü satın almayacaksınız,” diye projesiyle ilgili uyarıda bulundu. Ve biri buna karşılık “Fresh Air” adlı bir parçaya biri 10 bin dolar ödeme yaptığında, “Acaba evlerine “Görünmez sanatı” asacaklar mı yoksa insanların görmeleri için dışarıda dalgalanmaya mı bırakacaklar,” dedi.

news.wikinut.com

Sanatçı Franco

James Franco, kendini sanatsal olarak ifade edebileceği alanlara adeta açlıkla yaklaşıyor. İster metot oyunculuğu, heykel, resim ya da ister bir sanat kursu olsun, Franco’yu bunlardan herhangi biriyle ilgilenirken görebilirsiniz. Mümkün olduğunda fazla disiplinin içinde olmak için çaba gösteriyor. Franco, sanatsal yanını sergilemek için New York’ta açılan yeni bir galeride bir sanat gösterisi yaptı.

justjared

Franco için uyku gereksiz bir eylem

Franco uykunun bir zayıflık olduğunu düşünüyor ve uykuyu seven insanları anlamadığını söylüyor. Her gece birkaç saat uyuyor ve randevularına, yemeklerine, derslerine ve daha fazlasına yetişmesine yardımcı olan ve bunları onu yerine düşünen asistanı sayesinde gün içinde kısa şekerlemeler yapıyor. James’in küçük kardeşi aktör Dave Franco’ya göre, abisinin korkunç bir uyku alışkanlığı var çünkü ünlü yıldız her zaman uyumak yerine daha üretken bir şey yapabileceğini ve yapması gerektiğini hissiyle yaşıyor. Aile evlerinde James Franco, yorgun halde oturma odasındaki kanepeye yığılır ve böylece artık fiziksel olarak uyanık kalması mümkün olmazmış. Kardeşi bu sayede odasını ele geçirmiş. Bir gün üniversitede ders sırasında uyuyakalmış halde fotoğrafı çekilen Franco bundan dolayı uyanmış.

İlgili resim

Ryan Gosling hayranı

James Franco’nun diğer birçok insanla bir ortak noktası var; Hollywood’un kalp çarpıntısı yaratan serserisi Ryan Gosling’e karşı garip takıntıya varan büyük bir tutkusu var. 2013’te The Huffington Post’a Gosling’in The Place Beyond the Pines filmi için bir yazı yazdı ve bu biraz ürkütücü başlıklı bir övgü yazısıydı: “Gosling için yanmak.”  Ancak hepsi bu da değildi. Franco, yazısında şu cümleleri kullandı: “Fakat konuşmak istediğim ilk bölüm, Gosling bölümü; Bu bölümle sevişmek istiyorum.” Ve ekledi, “Yüzünü henüz görmesek de onun Gos olduğunu biliyoruz: Saçı, başı, çalımı.” Franco, Instagram hesabında rutin Gosling paylaşımları yaptı ve hatta onun doğum gününü kutlamak için bir de mektup yazdı.

İlgili resim

kapak fotoğrafı: fox news

therichest.com

 

tr_TRTurkish