53. Kütüphane Haftası Kapsamında Düşünce Özgürlüğü Temalı Futbol Turnuvası Gerçekleşti

Bu yıl,“Üçüncü Mekân Kütüphaneler: Yeni Roller, Yeni Yaklaşımlar” olarak belirlenen temasıyla, 53.Kütüphane Haftası, 27 Mart-2 Nisan tarihleri arasında kutlanacak

 

Hafta kapsamındaki kutlamalarda bir de futbol turnuvası düzenlendi. “Düşünce Özgürlüğü İçin Oynuyoruz” temalı Futbol Turnuvası  19 Mart’ta gerçekleşti ve turnuvaya ait  bir de fotoğraf albümü yayınlandı.

Aşağıda futbol albümünü ve hafta kapsamında gerçekleşecek diğer etkinlikler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Daha fazla fotoğraf için tıklayın. 

Kütüphane haftası kapsamında gerçekleşecek diğer etkinliklerinden bazıları ise şu şekilde.

Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından “Yeni Enformasyon Teknikleri ve Kütüphaneler” ana başlığında çeşitli paneller gerçekleştirilecek.

Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi tarafından 2004 yılından itibaren verilmeye başlanan “Yılın Kütüphane Dostu Ödülü” bu yıl da 53. Kütüphane Haftası’nda sahibini bulacak.

53.Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında 2010 yılından bu yana olduğu gibi bu yıl da “Geceleyin Kütüphane” etkinliği ile İstanbul’da  fiziki şartları ve personel durumu uygun olan kütüphaneler, kütüphane haftası sürecince gece 22.00’a kadar açık tutulacak ve bu kütüphanelerde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 

İstanbul’un en keyifli kütüphanelerinden biri olan Üsküdar’daki Selimiye Çocuk Kütüphanesi de haftayı çocuklara yönelik çeşitli atölyelerle karşılıyor. 27-31 Mart tarihleri arasında Kütüphane’de Mandal Tırtıl Yapımı (4-5 yaş), Hasan Hüseyin Karadağ ile Karagöz Hacivat Sahnesi, Kütüphanemi Tanıyorum (4-6 yaş), Kendi Kitap Ayracımı Tasarlıyorum (9 yaş) ve Kütüphanemi Çiziyorum etkinlikleri gerçekleştirilecek.

tr_TRTurkish