212 Photography Istanbul’un 5. Edisyonunun Tarihleri Açıklandı

Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı uluslararası fotoğraf festivali olan 212 Photography Istanbul, beşinci kez 6 – 16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geleneksel hâle gelen Uluslararası 212 Photography Istanbul Fotoğraf Yarışması için başvurular ise 23 Mayıs’ta başlayacak.

Sürdürülebilir bir sanat ve kültür geleneği oluşturmak amacıyla 2018 yılından itibaren her yıl düzenlenen 212 Photography Istanbul, bu yıl da Türkiye’den ve diğer ülkelerden birçok sanatçıyı sanatseverlerle bir araya getirecek. Festival programında sergiler, atölyeler, söyleşiler, paneller, film gösterimleri ve portfolyo incelemelerinin yanı sıra; edebiyat, dans, sinema, müzik, gastronomi gibi farklı disiplinlere de yer veriyor. 212 Photography Istanbul, Anadolu ve Avrupa yakasında 15’e yakın mekânla ziyaretçilerine bir keşif rotası sunacak.

212 Photography Istanbul Uluslararası Fotoğraf Yarışması başvuruları 23 Mayıs – 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışmanın kazananını ise 5000 Euro ödülün sahibi olacak. Her yaştan amatör ve profesyonel fotoğrafçının katılımına açık olan yarışma, fotoğraf etrafındaki diyalogu çeşitlendirmeyi hedefliyor.

​​212 Photography Istanbul, bu yıl Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden kültür-sanat meraklıları için bir destinasyon festivali olarak kurgulanıyor. Beşinci yıla özel olarak programda, ayrıcalıklı deneyimlerin de yer aldığı seyahat paketleri de sunulacak. 212 Photography Istanbul ve yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

tr_TRTurkish