2023’te Dünyada En Çok Fotoğrafı Çekilen Kişi Kim?

PetaPixel ünlü fotoğraf hizmeti Getty Images’ın verilerinden yola çıkarak ve kişilerin nerelerde fotoğraflanmış olabileceğini de hesaba katarak dünyada en çok kimlerin fotoğrafının çekildiğini ölçmenin bir yolunu buldu.

2023’ün en çok fotoğrafı çekilen kişilerinin kim olduğunu görmek için aşağı kaydırın.

10. KIM KARDASHIAN

Kim Kardashian at the 2023 Baby2Baby Gala

Fotoğraf: imagepressagency/Depositphotos

Kırmızı halıda birçok kez boy göstermesi, röportajları ve ürün lansmanlarının da kanıtladığı gibi, Kim Kardashian dünya çapında en popüler ünlülerden biri olmaya devam ediyor. Ayrıca bu yıl Hulu’da yayınlanan The Kardashians’ın iki sezonu var ve Met Gala’nın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Getty Images sadece bu yıl 3.302 sonuç verirken, aynı zamanda paparazzilerin ve hayranların da favorisi.

9. MEGAN RAPINOE

Megan Rapinoe at the Time Women of the Year Gala

Fotoğraf: Featureflash/Depositphotos

Amerikalı futbol yıldızı Megan Rapinoe, ABD Milli Takımı ile üç büyük turnuva kazanarak bu yıl emekli oldu. Rapinoe, saha dışında çok sayıda LGBTQIA+ örgütünün savunucusu ve bir stil ikonu, bu da birçok etkinlikte boy göstermesine neden oluyor. Sadece bu yıl Getty’de 3.681 fotoğrafı var.

8. MARGOT ROBBIE

Margot Robbie at the Barbie World Premiere

Fotoğraf: Jean_Nelson/Depositphotos

Barbie şu anda 2023’ün en çok hasılat yapan filmi ve Margot Robbie filmi tanıtmak için dünyayı dolaştı, çeşitli basın toplantılarına ve etkinliklere katıldı, Barbie’den ilham alan kıyafetlerle poz verdi ve hayranlarla buluştu. Getty Images geçen yıl Robbie için 4.057 sonuç verdi ve çok daha fazlası bu görkemli etkinliklerde izleyiciler tarafından çekildi.

7. LIONEL MESSI

Lionel Messi during MLS match

Fotoğraf: thenews2.com/Depositphotos

Lionel Messi son derece rekabetçi Avrupa futbol liglerinden yeni bir başlangıç yapmak üzere ayrılıp MSL’e giderek spor dünyasını sarstı.Ayrıca Messi, Güney Amerika’daki FIFA 26. Dünya Kupası elemelerinde mücadele etmek üzere Arjantin Milli Takımı’na katıldı. Messi’nin yalnızca bu yıla ait 17.124 Getty Images sonucu var.

6. BEYONCÉ

Beyoncé on the Renaissance World Tour at Tottenham Hotspur Stadium

Fotoğraf: Ralph_PH via Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

Getty’nin geçen yıl Beyoncé için yalnızca 699 sonucu var; ancak bu büyük ölçüde şarkıcının kamuoyuna çok az çıkmasından kaynaklanıyor. Bunun yerine Beyoncé, Avrupa ve Kuzey Amerika’da 2,7 milyon katılımcının olduğu Rönesans Turu ile dünya çapındaki hayranlarıyla buluştu. Sahnede görülen destansı setler ve dekorlar karşısında hayran kalan hayranlar, bu konser serisini büyük bir özveriyle çevrimiçi fotoğraf ve videolarla belgeliyor.

5. DONALD TRUMP

Donald Trump at Court Fraud Trial

Fotoğraf: thenews2.com/Depositphotos

Donald Trump hakkındaki davalar sürerken fotoğrafçılar da eski başkanın fotoğraflarını çekmek için New York adliyesine yöneldi. Bu, onu 2024 başkanlık seçimleri öncesinde mitinglere ve siyasi etkinliklere katılmaktan alıkoymadı; burada profesyonel fotoğrafçıların ve fotoğraflarını çekmeye hazır takipçilerin önüne çıktı. Getty Images’ın şu ana kadarki yıllık sonuçları 22.728.

4. JOE BIDEN

President Joe Biden

Fotoğraf: thenews2.com/Depositphotos

İster dünyayı dolaşıyor, ister ülkenin dört bir yanındaki şehirlerdeki seçmenlerini ziyaret ediyor, ister gazetecileri Beyaz Saray’da ağırlıyor olsun ABD Başkanı Joe Biden’ın kamera karşısına geçmediği bir gün yok. Şu ana kadar Getty Images’ın geçen yılki sonuçları toplam 42.194, ancak önümüzdeki haftalarda artacaktır. Ayrıca gün boyunca düzenli olarak başkanın fotoğrafını çeken bir Beyaz Saray baş fotoğrafçısı da var.

2 & 3. Kral CHARLES ve Kraliçe CAMILLA

King Charles and Queen Camilla at the Buckingham palace balcony

Fotoğraf: cheekylorns2/Depositphotos

2023’ün en önemli tarihi anlarından biri, Kraliçe Elizabeth’in ölümünün ardından Kral Charles ve Kraliçe Camilla’nın taç giyme töreniydi. Töreni dünya çapında milyonlarca kişi izledi, İngilizler onları selamlamak için sokaklara çıktı. Her ikisi de sürekli olarak fotoğraflanıyor. Kral Charles geçen yıl Getty Images’da 50.819 sonuç alırken Kraliçe Camilla’nın 30.972 sonucu var. Üstelik, taç giyme töreninden öncesine ait 19.972 Camilla Parker Bowls fotoğrafı da var.

1. TAYLOR SWIFT

Taylor Swift wearing a Versace dress arrives at the 2023 MTV Video Music Awards held at the Prudential Center on September 12, 2023 in Newark, New Jersey

Fotoğraf: imagepressagency/Depositphotos

2023 ünlüler dünyasında resmen Taylor Swift’in yılıydı. Eras Tour kapsamında ABD’de biletleri tükenen 53 stadyum gösterisinin yanı sıra ödül törenleri ve yeni konser filminin vizyona girmesi de dahil olmak üzere pek çok kez kırmızı halıda yürüdü. Üstelik futbolcu Travis Kelce ile olan ilişkisiyle de gündemdeydi. Getty Images’da 2023 yılı için yalnızca 6.424 sonucu var ama hayranları onun sayısız fotoğrafını çekip paylaştı.

[PetaPixel]


tr_TRTurkish