2022’de en çok beklenen diziler

“Halo”, “Masters of the Air”, “The Lord of the Rings” ve “Obi-Wan” gibi heyecan verici yapımlar 2022’de bizimle olacak.

Belirsizlik, 2021’de de hayatımızı yönetti; öyle ki herhangi bir şey hakkında tahmin yapmak anlamsız gelmeye başladı. Pandemi prodüksiyon gecikmeleri ve program değişiklikleri nedeniyle, geçen yılın en çok beklenen TV şovları listesinde 2021’de gerçekleşmeyen birkaç proje yer aldı: “Atlanta” 3. sezon, “Ozark” 4. sezon, “Barry” 3. sezon. “Ozark” Ocak 2022’de ekrana dönüyor. Indiewire bu yıl farklı bir yaklaşım izledi: Geri dönen dizileri bu listeden çıkardılar ve sadece yepyeni dizilere odaklandılar. (Ayrıca, artık dizi kartelleri diyebileceğimiz HBO ve Netflix programları ayrı listelerde yer alacakmış) Bu dizilerin en az yarısının yayın tarihi belli, ancak belki 12 ay sonra diğer yarısının 2023’e ertelenmesine üzüleceğiz. Ancak yine de her şeyin yolunda gideceğini umabiliriz. Alfabetik sırayla, IndieWire’ın 2022’de izlemeyi en çok umduğu diziler burada.

"The Lord of the Rings"

Fotoğraf : Amazon Prime Video

“The Lord of the Rings” – Amazon

J.R.R. Tolkien’in fantastik edebiyata armağanı The Lord of the Rings’in (Yüzüklerin Efendisi) çok beklenen dizi uyarlamasına dair heyecan gün geçtikçe tırmanıyor. J.R.R. Tolkien’ın kitap serisi ‘Yüzüklerin Efendisi’nin televizyon uyarlamasında, The Fellowship of the Ring’in öncesinde yaşananlar ele alınacak. Tolkien’in 47. ölüm yıl dönümünde, Amazon’un The Lord of the Rings uyarlamasına dair başka neler biliyoruz? Amazon Studios’un yapımını üstlendiği dizi, Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve New Line Cinema ile iş birliği içinde çekiliyor. The Lord of The Rings, Amazon Prime’da yayımlanacak ve platformun bu dizi için rekor bir bütçe ayırdı. Gennifer Hutchinson (Breaking Bad, Better Call Saul), Helen Shang (Hannibal), Justin Dohle (Stranger Things) ve Stephany Folsom (Toy Story 4) dizinin yazarları arasında.

"Bel-Air" Based on "The Fresh Prince of Bel-Air" NBC Sitcom
Fotoğraf : Peacock/NBC

“Bel-Air” (Peacock)

Will Smith’in yıldızı olduğu 90’lı yılların popüler komedi dizisi Fresh Prince of Bel-Air, yeniden çevrimi olan dizide, Will Smith’in yerine Jabari Banks’i görüyoruz. Yeni Fresh Prince of Bel-Air dizisini Peacock yayınlayacak. Orijinal yapımın yaratıcı isimleri Andy ve Susan Borowitz, yeniden çekimin yürütücü yapımcısı olarak görev alıyor. Onlara yine orijinal yapımdan tanıdığımız Quincy Jones ve Benny Medina eşlik ediyor.

Orijinal dizinin konusu ise şöyle: Will, Philadelphia’nın fakir mahallelerinden birinde yaşayan genç bir adamdır. Mahallesinde yaşayan tehlikeli insanlarla sorun yaşamasının ardından Will’in annesi, oğlunu kız kardeşi Vivian ve kayınbiraderi Philip’in yanına göndermeye karar verir. Kaliforniya’da lüks bir mahalleye taşınan Will, bilmediği bu dünyaya uyum sağlamaya çalışırken kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

Zahn McClarnon Dark Winds AMC
Fotoğraf : Ryan Redcorn/FX

“Dark Winds” (AMC)

Dark Winds, 1970’lerde geçiyor ve iki Navajo polis memurunun tüyler ürpertici bir çifte cinayet vakasında ipuçlarını ararken yaşadıklarını konu alıyor. Vaka onları manevi inançlarına meydan okumaya ve kendi travmatik geçmişleriyle yüzleşmeye zorluyor, bu yüzden dizi psikolojik bir gerilim olarak tanımlanıyor. Zahn McClarnon ve Kiowa Gordon daha önce Jessica Matten, Noah Emmerich ve Rob Tepper’a ek olarak sırasıyla Joe Leaphorn ve Jim Chee olarak duyurulmuştu. Wilson bir dizide düzenli olarak rol aldı ve cennetin kapıları yerine kullanılmış araba parkının kapılarına takipçi toplamak için ilahi inancına dayanan dindar bir misyoner olan Sadık Dan olarak görünecek. O, başkalarını kınadığı her İncil günahının yozlaşmış ve uygulayıcısıdır.

The Dropout Hulu Elizabeth Holmes Theranos TV show
Fotoğraf : Beth Dubber / Hulu

“The Dropout” (Hulu)

“The Dropout”, henüz 19 yaşındayken, öğrenim gördüğü Stanford Üniversitesi’ni bırakıp kendi şirketi Theranos’u kuran genç girişimci Elizabeth Holmes’un hayatını işliyor. Dizi, bir dönem yeni Steve Jobs olarak anılan ve kendi malvarlığıyla milyarder olan kadınlar listesinde ilk sıraya yerleşen Holmes’un büyük yükselişini ve düşüşünü işleyecek. Başrolde anakaraktere Kate McKinnon hayat verecek.

"The Hustle" -- CBS will premiere the new comedy HOW WE ROLL (formerly titled “Smallwood”) on Thursday, March 31 (9:30-10:00 PM, ET/PT) on the CBS Television Network, after B POSITIVE completes its second season order. The series will also be available to stream live and on demand on Paramount+*. Based on the life story of professional bowler Tom Smallwood, the series stars Pete Holmes as Tom, a stoic Midwest husband and dad who gets laid off from a car assembly line and makes the extraordinary decision to provide for his family by following his dream of becoming a professional bowler.Pictured (L-R) Pete Holmes as Tom and Chi McBride as Archie Photo: Cliff Lipson/CBS ©2021 CBS Broadcasting, Inc. All Rights Reserved.
Fotoğraf : CBS

“How We Roll” (CBS)

Profesyonel bowling oyuncusu Tom Smallwood’un hikayesinden esinlenilerek hazırlanan dizinin kadrosun Pete Holmes, Katie Lowes ve Chi McBride yer alıyor. Kahkaha efektli komedi dizisinin senaristi Mark Gross. Otomotiv fabrikasındaki montaj işinden kovulduktan sonra ailesini geçindirmek için beklenmedik bir karar alarak bowling oyuncusu olmaya karar veren bir adamın hikayesi anlatılacak.

HALO - Master Chief John-117 - Microsoft Xbox
Fotoğraf : Paramount Plus

“Halo” (Paramount+)

26. yüzyılda insanlarla Covenant adı verilen uzaylılar arasındaki çatışmayı konu edinen dizide; Master Chief’i Pablo Schreiber, Dr. Cathrine Halsey’i Natascha McElhone, Quan Ah’i Yerin Ha, Soren-066’i Bokeem Woodbine, Admiral Margaret Parangosky’yi Shabana Azmi, Dr. Miranda Keyes’i Olive Gray, Makee’yi Charlie Murphy, Kai-125’ı Kate Kennedy, Vannak-134’u Bentley Kalu, Riz-028’i Natasha Culzac, Captain Jacob Keyes’i Danny Sapani canlandırırken Cortana’ya ise Jen Taylor sesiyle hayat verecek. Paramount+’ta ekranlara gelecek ilk sezonun 9 bölümden oluşması ve 2022’nin ilk çeyreğinde henüz net şekilde belli olmayan bir tarihte izleyiciyle buluşması bekleniyor.

KRAPOPOLIS: A new animated comedy that centers on a flawed family of humans, gods and monsters that tries to run one of the world’s first cities without killing each other. KRAPOPOLIS is set to premiere in 2022 on FOX. L-R: Hippocampus (Duncan Trussell), Shlub (Matt Berry), Tyrannis (Richard Ayoade), Deliria (Hannah Waddingham) and Stupendous (Pam Murphy). © 2021 by FOX Media LLC.
Fotoğraf : Courtesy of Fox

“Krapopolis” (Fox)

Animasyon dizi izleyiciyi efsanevi Antik Yunan diyarına davet edecek. Dizi, birbirlerini öldürmeden dünyanın ilk şehirlerinden birini yönetmeye çalışan kusurlu bir insan, tanrı ve canavar ailesini odak noktasına alıyor.

“Love and Death” (HBO Max)

Love and Death, Texas’ta küçük bir kasabada yaşayan iki çiftin hayatına odaklanıyor. Sıradan bir yaşam süren iki çift, düzenli olarak birlikte kiliseye gider. Onların yaşamı içlerinden birinin eline balta alıp insanları öldürmeye başlamasıyla kabusa döner.

"The Man Who Fell to Earth" - David Bowie
Fotoğraf : Everett Collection

“The Man Who Fell to Earth” (Showtime)

David Bowie’nin başrolünde oynadığı 1976 tarihli kült bilim kurgu filmi The Man Who Fell to Earth’ün (Dünyaya Düşen Adam), dizi uyarlaması Showtime ekranlarında olacak. Walter Tevis’in romanından uyarlanan hikayenin bir sonraki bölümünü ele alacak dizi, filmle ve romanla bağlantılı öğelere sahip olmakla beraber izleyiciye yeni ve kendine özgü bir tecrübe sunacak. Dizinin başr olünde ise Oscar adayı oyuncu Chiwetel Ejiofor yer alıyor.

B-17 Bomber during the first big raid on Germany by the U.S. 8th Air Force. The raid destroyed most of the Marienburg Focke-Wulf aircraft factory. World War 2. October 9, 1943 (BSLOC_2014_6_9)

“Masters of the Air” (Apple TV+)

Tom Hanks ve Steven Spielberg, Band of Brothers ve The Pacific’in ardından, yeniden yapımcı olarak biraradalar. Yine HBO için hazırladıkları mini dizi Donald L. Miller’ın kitabı Masters of the Air’den uyarlanıyor. II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa’da görevlendirilen Amerikan askerlerinin hikâyesini anlatan ve tüm zamanların en iyi dizileri arasında gösterilen Kardeşler Takımı – Band of Brothers‘ın yaratıcıları ve yapımcıları, yıllar sonra bir diğer II. Dünya Savaşı dizisi için yeniden bir araya geldi.

Oscar Isaac
Fotoğraf : Disney+

“Moon Knight” (Disney+)

Moon Knight, Bushman adında bir terörist tarafından öldürülen eski bir CIA ajanı olan Marc Spector’ı odağına alıyor. Mısır’ın Ay Tanrısı Khonshu tarafından hayata döndürülen Spector, Bushman’ı öldürür ve Moon Knight’a dönüşür. Jeremy Slater’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin baş rollerinde Oscar Isaac, May El Calamawy, Ethan Hawke yer alıyor.

Melissa Rauch as Abby Stone, John Larroquette as Dan Fielding
Fotoğraf : Evans Vestal Ward/NBC

“Night Court” (NBC)

1984 – 1992 yılları arasında, tam 9 sezon boyunca ekranlarda yer alan hukuk komedisi türündeki Night Court yine NBC kanalında geri dönmeye hazırlanıyor. Nevi şahsına münhasır genç yargıç Harold “Harry” T. Stone liderliğindeki Manhattan belediye mahkemesinin gece vardiyasındaki duruşmaları ve çalışanların gece mesaisini konu edinen yapımın her bölümü 30 dakika olacak.

Obi-Wan Kenobi Disney+ series Ewan McGregor
Fotoğraf : Lucasfilm

“Obi-Wan Kenobi” (Disney+)

Ewan McGregor, Disney +’da yayımlanacak yeni Star Wars dizisinde Obi-Wan Kenobi olarak geri dönmeye hazırlanıyor. Disney’in resmi özetine göre dizinin konusu şöyle: “Hikâyemiz, Kenobi’nin en iyi arkadaşı ve padawanı Anakin Skywalker’ın düşüşünü ve yozlaşarak kötü Sith Lordu Darth Vader’a dönüşümünü anlatan ‘Star Wars: Revenge of the Sith’ filminden 10 yıl sonrasında başlıyor.”

Dizide Ewan McGregor, Hayden Christensen’ı da yine Anakin rolünde göreceğiz. Bu iki oyuncuya Moses Ingram, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell ve Benny Safdie gibi isimler eşlik ediyor.

Jeff Bridges The Old Man
Fotoraf : Art Streiber for Variety

“The Old Man” (FX)

Thomas Perry’nin kaleme aldığı “The Old Man”, CIA’deki işini yıllar önce bıraktıktan sonra medeniyetten uzak bir yaşam sürmeye başlayan Thomas Perry’nin hikayesine odaklanıyor. Thomas, kendisini öldürmek için görevlendirilmiş bir suikastçıyla burun buruna gelince ürkütücü bir gerçekle yüzleşir. Dizinin baş rolü Jeff Bridges’a emanet.

Pachinko TV show Soo Hugh Apple TV+
Fotoğraf : David Buchan/Variety

“Pachinko” (Apple TV+)

Apple’nın Pachinko serisi, ünlü Koreli yazar Min Jin Lee’nin 2017 yayınlanan aynı adlı romanından ekranlarına uyarlanıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ünkü aktör Lee Min Ho’ya Jin Ha, Anna Sawai, Minha Kim, Soji Arai ve Kaho Minami gibi isimler eşlik ediyor.

Lily James Sebastian Stan Pam and Tommy
Fotoğraf : Hulu

“Pam and Tommy” (Hulu)

Siegel tarafından yazılan sekiz bölümlük mini dizi; dört günlük bir flörtün ardından evlenen biri Hollywood biri rock yıldızı çiftin çalkantılı romantizmini ve kişisel seks kasetlerinin çalınıp çevrimiçi olarak yayımlanmasıyla yaşadıkları sansasyon dolu süreci anlatacak.

The Peripheral TV show

“The Peripheral” (Prime Video)

Willian Gibson’ın aynı isimli bilimkurgu romanından uyarlanan dizide, Amerika kırsalındaki bir kasabada yaşayan Flynne Fisher’ın hayatını konu ediyor. İnsanların uyuşturucu ticaretiyle geçinmeye çalıştığı bu yerde Flynne Fisher bu yolu seçmez ve 3D baskı mağazasında çalışır.

Nicole Kidman
Fotoğraf : Rob Latour / Variety

“Roar” (Apple TV+)

Apple TV+’ın Roar adlı dizisinde Nicole Kidman, Cynthia Erivo, Merritt Wever ve Alison Brie rol alıyor. GLOW’un senaristlerinden Liz Flahive ve Carly Mensch‘in yaratıcısı olduğu dizi, Cecelia Ahern‘in 30 kısa öyküsünü bir araya getirdiği kitabından diziye uyarlanıyor ve kara komedi türüyle feminist bir hikayeyi bir araya getiriyor. Bu tema üzerinden kadınların yaşadıkları deneyimleri mercek altına alınıyor.

61st Street AMC Courtney B. Vance and Aunjanue Ellis
Fotoğraf : AMC

“61st Street” (AMC)

61st Street, kendini skandal bir yolsuzluk davası içinde bulan, gelecek vadeden siyahi bir liseli sporcu Moses Johnson’ın hikayesini izleğine alan bir mahkeme draması. Chicago ceza adalet sistemindeki boşlukları da anlatan dizi, sözde çete üyesi olarak gözaltına alınan Johnson ve hatalı bir uyuşturucu baskını sırasında öldürülen bir memurun intikamını almak isteyen polis ve savcıların hikayesini anlatıyor. Vance, kariyerinin alacakaranlığında, Amerika’nın en işlek adliyesine hizmet eden kamu avukatı Franklin Roberts’ı canlandırıyor. Eşine, 17 yaşındaki otistik oğulları ile daha fazla zaman geçirmek için emekli olacağına dair  söz veren Franklin, Moses Johnson davasıyla tüm Chicago yargı sistemini güçlendirebileceğini, kurumsal ırkçılığa ve yolsuzluğa meydan okuyabileceğini fark eder ve emeklilik kararını erteler. Dizinin, iki sezon ve toplam 16 bölüm halinde, 20201 yılı içerisinde, AMC’de yayınlanması planlandı.

Portrait of Renee Zellweger shot my Michael Buckner for Variety at the Palm Springs Convention Center during the Palm Springs International Film Festival on January 2, 2020.
Fotoğraf : Michael Buckner for Variety

“The Thing About Pam” (NBC)

The Thing About Pam, 2011 yılında gerçekleşen Betsy Faria cinayetine odaklanıyor. Kocası Betsy Faria’yı öldürmediğini, masum olduğunu söylese de cinayet suçuyla mahkum edilir. Ancak yapılan soruştuma Pam Hupp’ın korkunç planını ortaya çıkarır. Renée Zellweger, Josh Duhamel, Judy Greer gibi isimlerin baş rolünde yer aldığı yapım 8 Mart 2022’de yayına girecek.

What's your reaction?

tr_TRTurkish