2015 yılında, Cannes Film Festivali’nde “Belli Bir Bakış” ödülünü alan Grímur Hákonarson’un Rams filmi İzlanda’nın sert ikliminde koyun çiftçisi kardeşlerin hikayesini aktarıyordu.

İzlanda’nın aynı zamanda Oscar yarışmacısı olan filmin İngilizce versiyonu için haklar hemen hemen satın alınmıştı ve şimdi o filmin de tamamlandığı anlaşılıyor.

Jeremy Sims tarafından yönetilen yeniden yapımda Sam Neill ve Michael Caton başrollerde ve filmden ilk fragman geldi. Filmin orijinalinden daha geniş bir kitleyi hedeflediği pek tabii. Filmde ayrıca Miranda Richardson, Asher Keddie ve Hayley McElhinney de yer alıyor.

Orijinal filmin hikayesi:

Gummi ve Kiddo, şehrin dışında geniş bir vadide yan yana evlerde yaşayan yaşlı iki kardeştir. Babadan kalma meslekleri olan koç yetiştiriciliğine devam etmekte ve ülkenin en iyi koçlarını yetiştirmektedirler. Her sene kasabada düzenlenen ya Gummi’nin ya da Kiddo’nun kazandığı en iyi koç yarışmasında büyük ödülü almak için mücadele eden ve tek hayatları koçları olan bu iki kardeş, birbirleri ile 40 yıldır konuşmamaktadırlar.

Birgün Kiddo’nun koçu bulaşıcı ve ölümcül bir hastalığa yakalanır. Yetkililer tüm kasabayı boşaltıp, tüm hayvanların da itlaf edilmesinin en uygun çözüm olduğunda ısrarcıdır. Ancak 40 yıldır birbirleri ile konuşmayacak kadar inatçı olan bu ikili iş koçlarına gelince de bu kadar çabuk pes etmeyecektir.