Yolu Gözlenen Yeni Helloween Albümü İçin Yayın Tarihi ve Şarkı Listesi Açıklandı

Yeniden bir araya gelen genişletilmiş kadrosuyla artık yeni albümüne kilitlendiğimiz Alman power metal efsanesi Helloween’in, kendi adını taşıyacak albümü için beklenen yayın tarihi ve şarkı listesi açıklandı.

Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümün 18 Haziran’da yayımlanacağı duyurulurken, albümün ilk single’ı “Skyfall” 2 Nisan’da kulaklarımıza ulaşacak.

Şarkıcı Andi Deris, gitaristler Michael Weikath ve Sascha Gerstner, basçı Markus Grosskopf ve davulcu Daniel Löble ile birlikte yuvaya geri dönen şarkıcı Michael Kiske ve gitarist / vokalist Kai Hansen’den kurulu kadrosu ile grup son dönemde yeni albümün ateşini iyice körükleyerek, çıkış şarkısı “Skyfall”dan tadımlık bir bölüm paylaşmıştı.

Şimdi ise yayın tarihiyle birlikte on iki şarkının yer aldığı albümün şarkı listesi de paylaşıldı.

Yapımcılar Charlie Bauerfeind ve Dennis Ward ile birlikte 1984’te her şeyin başladığı yer olan Hamburg’daki H.O.M.E. stüdyolarında kaydedilen albümün kayıtlarında “Master Of The Rings”, “Time Of The Oath” ve “Better Than Raw” gibi Helloween albümleri için kullanılan aynı kayıt konsolu kullanılırken, miks işlemleri ise Iron Maiden, Rammstein ve Def Leppard’ın da zaman zaman kullandığı Ronald Prent’in Valhalla Stüdyolarında yapıldı.

Davulcu Löble albümle ilgili olarak “’Pumpkins United’ yolculuğunun taç giyme töreni” ifadesini kullanırken, “Helloween tarihinin farklı karakter özellikleri ve yönlerinden her zaman etkilenmişimdir. Örneğin, Michi, Andi ve Kai’nin efsanevi sesleri. Şimdi keyfini çıkarmak için tek bir kayıt altında, tek bayrak altında, nihai Helloween deneyimidir” diyor.

Yapımcı Bauerfeind ise albümün içeriğiyle şunları söylüyor, “Grubun farklı kadrolarıyla geçen 30 yıldan sonra, başka bir aşırı zorluğa gerçekten hazır olduğumu düşündüm, ama yanılmışım. Bu süper boyutlu yaratıcılık paketiyle beklentilerim her yönden oldukça aşıldı.”

Gelecek albümle ilgili olarak üzerinde ısrarla durulun bir husus var ki o da efsanevi Alman power metalcilerinin köklerine geri döndüğü görüşü.

tr_TRTurkish