Yeni akım İngiliz Heavy Metal (NWOBHM) olarak nitelendirilen dönemin efsane topluluklarından Satan’ın yeni albümü “Cruel Magic” 7 Eylül’de Metal Blade Records etiketiyle piyasadaki yerini alacak.

Bu süre içinde dinleyicinin merakını biraz olsun dindirecek hamlelerde bulunan grup “Into The Mouth Of Eternity” isimli yeni bir şarkının paylaşımını yaptı.

Geçtiğimiz Haziran sonunda da gelecek albümden “The Doomsday Clock” isimli parçayı yayımlayan topluluk böylece “Cruel Magic”den ikinci paylaşımını yaptı.

1983 tarihli “Court In The Act” ve 1987’de yayımlanan “Suspended Sentence” albümleriyle önemli bir yere sahip olan İngiliz Heavy Metal sahnesinin öncü grubu son olarak 2015’de yayımladıkları “Atom by Atom” ile müthiş bir dönüşe imza atmıştı.

Topluluk, Newcastle’da First Avenue Studio’da kaydedilen yeni albümde daha önce uyumla çalıştığı ekibe ek olarak teknik detaylar konusunda Dave Curle ve Dario Mollo ile iş birliği yaptı.

Böylece  Brian Ross (Vocals), Russ Tippins (Guitars), Steve Ramsey (Guitars), Graeme English (Bass) ve Sean Taylor (Drums)’dan oluşan beşlinin tüm enerjileriyle en iyi performanslarını vermeye odaklanmalarının sağlandığı belirtiliyor.

Topluluğun “Cruel Magic”den paylaştığı iki şarkı “Into The Mouth Of Eternity” ve “The Doomsday Clock” hemen burada.

Satan “Cruel Magic” şarkı listesi şu şekilde:

  1. Into The Mouth Of Eternity
  2. Cruel Magic
  3. The Doomsday Clock
  4. Legions Hellbound
  5. Ophidian
  6. My Prophetic Soul
  7. Death Knell For A King
  8. Who Among Us
  9. Ghosts Of Monongah
  10. Mortality