Yeni Manchester Orchestra Albümü “The Million Masks of God” Yayında

Atlantalı indie rock dörtlüsü Manchester Orchestra’nın, uzun zamandır beklenen altıncı albümü “The Million Masks of God” Loma Vista Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

2006 tarihli “I’m Like a Virgin Losing a Child” albümüyle çıkışını yapan ve itinayla inşa ettiği kariyerini alternatif rock ve folk motifleriyle kucaklaşan anlayışıyla günümüze kadar getiren grubun, 2017’de çıkan “A Black Mile to the Surface” sonrası dönmeye başlayan yeni albümü de dinleyiciyi hassas, incelikli ve detaylı Manchester Orchestra dünyasına davet ediyor.

Albüm, grup üyeleri Andy Hull ve Robert McDowell liderliğinde kaydedilirken prodüksiyon ekibinde, Phoebe Bridgers ve Fiona Apple ile yaptığı beğeni toplayan çalışmaları ile tanınan Catherine Marks ve Ethan Gruska da yer alıyor.

Şarkıcı/gitarist Andy Hull, gitarist Robert McDowell, davulcu Tim Very ve basçı Andy Prince’den kurulu ekibin, “tek bir oturuşta dinlenilmesi gereken sinematik, sürükleyici bir deneyim yaratmayı amaçladığı” değerlendirmesi yapılan albüm için “Bu albümü yapmak bize kuralların ve sınırların olmadığını tekrarladı. Bizi hırslı olmaya ve gerçekten özel bir şey yaratmak için zaman ayırmaya ikna etti,” diyen Andy Hull albümün kapsama alanını “doğumdan ölüme kadar döngüsel bir albüm” ifadesiyle özetliyor.

Kapak grup fotoğrafı: Shervin Lainez

tr_TRTurkish