Yeni Helloween Şarkısı İçin Nisan Ayını Bekliyoruz

Alman power metal devi Helloween’in yeniden bir araya gelen genişletilmiş kadrosundan beklenen haberler gelmeye başladı.

Efsanevi ekibin merakla beklenen albümü 2021 yazında dinleyiciyle buluşacak. Ancak öncesinde albümden çıkan ilk şarkı yayına sürülecek.  

Albümün ilk single’ı “Skyfall”u 2 Nisan 2021’de dinleyebileceğiz.

Kai Hansen tarafından yazılan 12 dakikalık epik şarkının, uzun süredir özlenen “Keeper Of The Seven Keys” havasına sahip olduğu belirtiliyor. Şarkı sözleriyle yeryüzüne bir uzaylı inişini anlatan “Skyfall”, grup tarihinin en ayrıntılı klip ile servis edilecek.

Yeni Helloween albümü, yapımcılar Charlie Bauerfeind ve Dennis Ward ile birlikte 1984’te her şeyin başladığı yer olan Hamburg’daki H.O.M.E. stüdyolarında kaydedilirken, kayıtlarda “Master Of The Rings”, “Time Of The Oath” ve “Better Than Raw” gibi Helloween albümleri için kullanılan aynı kayıt konsolu kullanıldı. Miks işlemleri ise Iron Maiden, Rammstein ve Def Leppard’ın da zaman zaman kullandığı Ronald Prent’in Valhalla Stüdyolarında yapıldı.

Albümle ilgili olarak, efsanevi Alman power metalcilerinin köklerine geri döndüğü görüşü üzerinde birleşilirken, grubun tamamen analog kayıt yapması ve davulcu Daniel Löble’nin, daha önce Helloween’in orijinal davulcusu merhum Ingo Schwichtenberg’in efsanevi “Keeper Of The Seven Keys” albümündeki davul kitini kullanması da önemli detaylardan.

“Pumpkins United” kadrosunda şarkıcı Andi Deris, gitaristler Michael Weikath ve Sascha Gerstner, basçı Markus Grosskopf ve davulcu Daniel Löble ile birlikte geri dönen şarkıcı Michael Kiske ve gitarist/şarkıcı Kai Hansen yer alıyor.

tr_TRTurkish