VAYT İlk Teklisi “Nazar” ile Huzurlarınızda

İzmirli müzisyen, söz yazarı ve prodüktör Ata Bornova’nın; 2021 yılında temellerini attığı solo projesi VAYT, ilk teklisi “Nazar”ı yayınladı.

“Nazar”, VAYT’ın pop müziğe yeni bir soluk getirme arayışıyla ortaya koyduğu ilk şarkısı. Geleneksel dili enerjik ve yeni bir soundla harmanlayarak ortaya koyan VAYT’ı Alaca grubundan Ata Bornova olarak da tanıyoruz.

Sanatçı en son Kenan Doğulu ve Ege Çubukçu birlikteliği olan “What’s Love” isimli parçada prodüktör olarak yer aldı. Parçaya bu hafta Ada Gönden tarafından yönetmenliği üstlenilen bir klip de eşlik ediyor olacak.

Ata Bornova yeni projeyle ilgili şu detaylara değiniyor: “Bütün çocukluğum havuzlarda yarışarak geçti. Yüzmek çok yalnız ve hep kendinle olduğun bi spor. Bir odada kendi başına prodüksiyon yapıp beste yapmayı da yüzmeye yakın buluyorum. Suyun içinde sadece kendini duyduğun bi dünya ile kulaklığı takıp kendinle kaldığın bi dünya çok yakın. Aylarca bi amaç uğruna çalışıyosun ve kulvarların arasında 100 metre süzülüyosun. İzleyicilerin görmediğiyse; o yolda sana eşlik eden antrenörler, kulübün, takım arkadaşların, dostların ve ailen. O 100 metreyi daha hızlı tamamlamamı sağlayan tüm dostlarıma teşekkür ederim.”

Ayrıca şarkı fikrinin Ege Çubukçu’dan geldiğini de şu anekdot ile aktarıyor: “Ege Çubukcu istemeden şarkı fikrini verdi. Nazar değmesin aman dedi senkron tahtalara vurduk stüdyoda herkes. Dedim lan bunu bi şey yapayım ben.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish