Uriah Heep Gelecek Albümü “Chaos & Colour”ı Yeni Şarkı “Save Me Tonight” ile Duyurdu

Rock sahnesinin efsanelerinden İngiliz grup Uriah Heep yeni albümünü duyurdu ve çıkış şarkısı “Save Me Tonight”ı paylaştı.

Grubun yirmi beşinci stüdyo albümü olacak “Chaos & Colour”un 27 Ocak 2023’te Silver Lining Music etiketiyle dinleyiciyle buluşacağı duyuruldu.

Gitarist Mick Box yeni şarkıyla ilgili şu yorumu yaptı: “‘Save Me Tonight’ albümün ilk single’ı ve açılış parçası olarak seçtiğimiz bir diğer güçlü melodik rock şarkısı. Rock radyosu için yapılmıştır ve 2023’te yeni set listemize mutlaka eklenecektir.”

Basçı Dave Rimmer ekliyor: “‘Save Me Tonight’, bir hayal kırıklığı ve çaresizlik ortamından geliyor, bu eşi benzeri görülmemiş son birkaç yılı yaşıyor, ancak hepimizin tekrar buluşacağına dair bu azgın ümide bağlı kalıyor.”

“Chaos & Colour”, patlayıcı klasik rock gitarları, üstün armoniler ve grubun kendine has, zengin klavye melodileri temeli üzerine inşa edilmiş bir albüm. Genel olarak insanlık için olduğu kadar Uriah Heep için de tuhaf olan COVID-19 pandemisi sırasında ekstra gücünü bulan bir albüm olması ise şaşırtıcı olmasa gerek.

Box, “Albümün başlığı, kilitli kalma, turların iptal edilmesi, işletmelerin kapanması ve dünyaya fırlatılan tüm kaos ile kaotik zamanlarda olduğumuzu yansıtıyor” diye açıklıyor ve ekliyor, “Ve görebildiğim kadarıyla, insanların sahip olduğu tek renk müzikti. Pek çok insanın o zor yılları atlatmasına yardımcı oldu.”

Mick Box’ın liderliğinde, Bernie Shaw’ın zamansız vokalleri ve grubun usta işi performansıyla klasik rock evreninde keyifli bir yolculuk vadeden on şarkılık albüm, 2021 yazında başlayan kayıt süreciyle Londra’daki Chapel Studios’da yapımcı Jay Ruston ile birlikte kaydedildi.

Aşağıda yeni şarkı “Save Me Tonight”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Uriah Heep “Chaos & Colour” şarkı listesi:

01. Save Me Tonight

02. Silver Sunlight

03. Hail The Sunrise

04. Age Of Changes*

05. Hurricane

06. One Nation, One Sun

07. Golden Light

08. You’ll Never Be Alone

09. Fly Like An Eagle

10. Freedom To Be Free

11. Closer To Your Dreams*

12. Save Me Tonight (Demo)**

tr_TRTurkish