İngiliz çellist Sheku Kanneh-Mason altı yaşındayken çello çalmaya başladı. Bunu izleyen on iki yıl içinde, BBC Proms in the Park, the Royal Festival Hall, Royal Albert Hall’da gerçekleşen BAFTA ödülleri, Marlborough House’da gerçekleşen Commonwealth günü ve daha birçok etkileyici mekân ve etkinlikte performans sergiledi. 2016’da 17 yaşındayken, Londra’daki Barbican Hall’da BBC Senfoni Orkestrası ile Shostakovich Cello Konçertosu No. 1 performansıyla BBC Genç Müzisyen ödülünü kazandı. Onun için bunları yapmak zor olmasa gerek çünkü neredeyse bütün ailesi müzisyen.

Kanneh-Mason’un 8 yaşındaki kız kardeşi Mariatu da dahil olmak üzere kardeşlerinin altısı da enstrüman çalışıyor. Aşağıdaki videoda ailenin Macar Dansı performansını dinleyebilirsiniz.

Kenneh-Mason klasik müziği herkes için çekici kılmak amacı taşıyor. İlk albümü Inspiration için, Leonard Cohen’in Hallelujah yorumu ve Londra Brockley’deki Dale Grimshaw Bob Marley duvarının önünde klip çektiği No Woman No Cry’ın bir yorumunun da dahil olduğu modern şarkılar içeren bir repertuara sahip.

Bir Yorum Yazın