Türkiye’nin En Yetenekli Genç Konser Piyanistlerinden Cem Babacan’ın İlk Solo Piyano Albümü Yayında:  “Touching Universe Of Piano”

Cem Babacan “Touching Universe Of Piano” isimli ilk solo piyano albümünde farklı müzik  stilleriyle piyano repertuvarına damga vurmuş pek çok önemli bestecinin en rafine ve  sade bir biçimde karakterlerini yansıttığı eserlerini dinleyiciyle buluşturuyor!

İngiliz Şef Howard Griffiths:

“Genç yaşına karşın, enstrümanında ustalık düzeyine erişmiş ve şaşırtıcı yorum gücüne sahip bir müzisyen Cem Babacan”

Kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışındaki en önemli salonlarda solist olarak yer aldığı konserlerde sergilediği etkileyici performanslarıyla ve kazandığı ulusal ve uluslararası yarışmalarla adından sıkça bahsettiren Moskova Tchaikovsky Konservatuvarı mezunu piyanist Cem Babacan, “Touching Universe of Piano” isimli ilk solo piyano albümünde farklı müzik stilleriyle piyano repertuvarına damga vurmuş pek çok önemli bestecinin en rafine ve sade bir biçimde karakterlerini yansıttığı eserlerini dinleyiciyle buluşturuyor.

Müzik danışmanlığını ülkemizin en önemli keman sanatçılarından Cihat Aşkın’ın üstlendiği albümde J.S. Bach, Marcello, Scarlatti, Beethoven, Mendelssohn, Schumann, Chopin, Liszt, Brahms, Tchaikovsky, Mussorgski, Satie, Debussy’nin eserleri yer alıyor.

Tüm bu bestecilerin her dinleyiciye dokunabilen eserlerinden oluşan seçki eleştirmenlerin tabiriyle Cem Babacan’ın “Altın Tuşesi” ile yeniden hayat buluyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi stüdyolarında Halil İmik tarafından kaydedilen albümün, miks ve masteringi Cem İnce, kapak fotoğrafı ise Volkan Kovancısoy imzası taşıyor.

“Touching Universe of Piano” Cem Babacan’ın eşsiz icrasıyla Z Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish