Tuğkan İlk Albümü “Karışıyorum” ile Huzurlarınızda

Tuğkan’ın ilk albümü “Karışıyorum”, 15 Eylül Cuma günü, ST Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Tüm parçaların söz ve müziğinin Tuğkan’a ait olduğu albümün düzenlemesi ve prodüktörlüğü Cem Şahin, Furkan Karadeniz ve Tuğkan tarafından yapıldı; mix’ini Erim Arkman, mastering’ini ise Evren Arkman gerçekleştirdi.

2022 Şubat ayında başladı ‘Karışıyorum’un yolculuğu ve tam bir yıl yedi ay sürdü” diyen Tuğkan albümle ilgili şu detaylara değiniyor:

Aslında şarkıların hepsi çok küçük pürüzler detaylar hariç hazırdı ama ülkede yaşanan yer yer felaketler, geneliyle hiç iyi olmayan ve güldüremeyen suni gündem sayesinde devamlı ertelendi. Bu ertelemeler ve adı üstünde şanssızlığım olarak adlandırdığım yaşananlara, bu albümle manevi yönden bir dur demek lazımdı. O yüzden Eylül 2023, ‘Karışıyorum’ albümünün ayı ve uzaylılar bile gelse bu albümü dinleyebileceksiniz.”

’Karışıyorum’u açmak icap ederse, birçok anlamda karışıyorum aslında. Beni dinleyenlerin günlerine karışıyorum, belki çıkmaz aşk hikayelerine karışıyorum hikâyenin bir noktasında. Bireysel olarak da ben müzik hayatıma karışıyorum. Albümü bir mavi tik olarak düşünebilirsiniz sektörel açıdan. Yıllardır bu böyledir albümlü sanatçı diye bir terim de vardır o açıdan bu albümü hayata geçiriyor olmak, benim de başka bir hayata yeni bir boyuta karışıyor olmam demekti. Bu sebeple ‘Karışıyorum’ doğdu.”

Tuğkan albümün kayıt sürecini ise şöyle özetliyor:

Orkestra arkadaşlarım, şefim Furkan Karadeniz ve Cem Şahin ile, Cem’in Kilyos’taki evinde yaşandı bitti her şey. Çok eğlenceli saatlerimiz oldu yeri geldi gerildik de ama hepsi işin iyi olması içindi sonuçta. Sağlıcakla kalın umarım severek dinlediğiniz bir albüm olur.”

tr_TRTurkish