Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nin “27. TEB Ödülleri” Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde sahiplerine takdim edildi.

27. TEB Ödülleri çerçevesinde Yılın Yapımı “MARTI”, Yılın Kadın Oyuncusu NEZAKET ERDEN, Yılın Erkek OyuncusuMURAT AKKOYUNLU, Yılın Yerli Oyun Yazarı AYSEL YILDIRIM ve DUYGU DALYANOĞLU olarak belirlendi.

ŞEVKET ÇORUH yönetimindeki BABA SAHNE, 2018 TEB Özel Ödülü’ne, Prof. Dr. ZEHRA İPŞİROĞLU ve MÜJDAT GEZEN 2018 TEB Onur Ödülü’ne layık görüldü.

200’ün üstünde davetli katılımıyla gerçekleşen ödül töreninin sunuculuğunu sinema ve tiyatro oyuncusu Ece Dizdar yaptı.

Müzisyen Fide Köksal ise performansıyla konuklara keyifli dakikalar yaşattı.

2018 TEB Ödülleri’ne değer görülen eser ve sanatçılar Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nin, 2017-2018 sezonunda sahnelenen tiyatro oyunlarını göz önünde bulundurarak, üyelerinin katılımıyla yaptığı değerlendirme sonucunda belirlendi. TEB üyesi eleştirmen ve akademisyenlerin oylarıyla seçilen, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıklanan en iyilere, Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilen törenle ödülleri takdim edildi. Ragıp Ertuğrul, Nalân Özübek, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Hemiş, Ayşe Draz, Doç. Dr. Hasibe Kalkan, Araş. Gör. Ozan Ömer Akgül ve Prof. Dr. Filiz Elmas’tan oluşan Yönetim Kurulu, ödüllerin demokrat bir seçimle belirlendiğinin altını çizdi.