The War on Drugs’dan Yaklaşan Albümün İsim Şarkısı “I Don’t Live Here Anymore”

Dört yıl aradan sonra gelecek ilk albümleri “I Don’t Live Here Anymore”u yayımlayacak The War on Drugs, albümün isim şarkısını klibiyle birlikte paylaştı.

Philadelphia çıkışlı indie rock grubu, Lucius’un geri vokallerde yer aldığı şarkı ile solist Adam Granduciel’in karakteristik sesi ve bir Bruce Springsteen şarkısı hissiyatıyla dinleyiciyi sarmakta gecikmiyor.

29 Ekim’de Atlantic Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak albümden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt geçen temmuz ayında paylaşılan “Living Proof” olmuştu.

Grubun bugüne kadarki beşinci stüdyo albümü ve Grammy Ödüllü “A Deeper Understanding” sonrası yayımlanacak ilk albümü olacak “I Don’t Live Here Anymore”, grubun kaptanı Adam Granduciel, basçı Dave Hartley ve multi-enstrümentalist Anthony LaMarca tarafından 2018’in başlarında New York’un taşrasında bir inziva sırasında tasarlandı.

Üçlü daha sonra 10 şarkıyı üç yıl boyunca New York’taki Electric Lady ve Los Angeles’taki Sound City dahil olmak üzere yedi farklı stüdyoda bir düzineden fazla kayıt oturumunda kaydetti.

Yeni şarkının Emmett Malloy tarafından yönetilen müzik videosu, Los Angeles çevresinde görüntüleri bir araya getiriyor.

Kapak grup fotoğrafı: Shawn Brackbill

tr_TRTurkish