The Hellacopters Yeni Albümü “Eyes Of Oblivion”ın İsim Şarkısını Klibiyle Paylaştı

1 Nisan’da Nuclear Blast etiketiyle yeni stüdyo albümü “Eyes Of Oblivion”ı yayınlayacak, ele avuca sığmaz İsveçli rock and roll grubu The Hellacopters, albümün isim şarkısını klibiyle birlikte paylaştı.

Şarkı, 2008’deki “Head Off”dan bu yana grubun ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapan albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci kayıt oluyor. Grup geçen ay albümün ilk single’ı “Reap A Hurricane”i paylaşmıştı.

Ekibin, İsveç death metal sahnesinin köklü gruplarından Entombed’un davulcusu olarak da bilinen gitarist/vokalisti Nicke Andersson albümle ilgili olarak şunları söylüyor:

Albümde 10 şarkı var ve açıkçası objektif olmak hiç de kolay olmasa da müzikal olarak 1994’ten bu yana dokunduğumuz her şeyi özetliyor. Bazı şarkılar 10 yıl veya daha eskiye dayanıyor ve bazıları daha yakın zamanda yazılmış. Yüksek enerjiyle çalınan rock and roll, bu yüzden daha iyi bir terim olmadığından yüksek enerjili rock and roll diyorum. The Beatles, Judas Priest ile ya da Lynyrd Skynyrd, Ramones ile tanışıyor gibi geliyor ama bu albümü tanımlamanın en iyi yolu, günümüzün The Hellacopters’ını andırdığıdır.”

tr_TRTurkish