The Decemberists Gelecek Albümünü Destansı Yeni Şarkı “Joan in the Garden” ile Duyurdu

The Decemberists, 14 Haziran’da grubun plak şirketi YABB Records’tan Thirsty Tigers aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni duble albümleri “As It Ever Was, So It Will Be Again”i duyurdu. Duyuruya eşlik etmek üzere grup, albümün 19 dakikalık kapanış parçası “Joan in the Garden “ı da paylaştı.

Folk-rock grubunun dokuzuncu albümü olacak “As It Ever Was, So It Will Be Again”, grubun 2018 tarihli “I’ll Be Your Girl” albümünden bu yana, altı yıllık bir aradan sonra geri dönüşüne işaret ediyor. Son single “Burial Ground” ile tanıtılan ve dört tematik parçaya bölünen double-LP’de The Shins’ten James Mercer ve REM’den Mike Mill’in konuk sanatçı olarak yer alması da dikkat çekiyor.

Albümün açılış şarkısı olan “Burial Ground”un görece kısalığının aksine, “Joan in the Garden” uzun, çok parçalı bir destan olarak ulaşıyor kulaklarımıza. Yeni şarkı “Joan in the Garden”ın konusu ve kökeni Jeanne d’Arc’ın hikayesinden esinleniyor.

Solist Colin Meloy şarkı hakkında şunları söylüyor:

Lydia Yuknavitch’in The Book of Joan (Joan’ın Kitabı) adlı çok güzel ve çılgın romanını okuduktan sonra Joan of Arc’a vuruldum. “Kendi Joan versiyonumu yapmak istedim – ama ortaya çıkan şarkı gerçek kadınla ilgili olduğu kadar yaratıcı süreçle de ilgiliydi; meleklerin ziyareti, yaratıcı ziyaret ve her ikisinin de halüsinojenik niteliğiyle ilgiliydi.”

Yeni Şarkı “Joan in the Garden”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Decemberists “As It Ever Was, So It Will Be Again” şarkı listesi:

01. Burial Ground

02. Oh No!

03. The Reapers

04. Long White Veil

05. William Fitzwilliam

06. Don’t Go to the Woods

07. The Black Maria

08. All I Want Is You

09. Born to the Morning

10. America Made Me

11. Tell Me What’s on Your Mind

12. Never Satisfied

13. Joan in the Garden

The Decemberists, photo by Holly Andres

consequence.net

tr_TRTurkish