The Anchoress ile James Dean Bradfield İş Birliği “The Exchange”

Galli müzisyen, besteci ve yazar Catherine Anne Davies’in nefis projesi The Anchoress, Manic Street Preachers solisti James Dean Bradfield ile güçlü bir düet olan yepyeni single’ı “The Exchange”i klibiyle birlikte paylaştı.

Şarkı The Anchoress’in, 12 Mart’ta Kscope aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ikinci albümü “The Art Of Losing”da yer alıyor.

Catherine Anne Davies, “James vokalini bu parçaya ödünç vermeyi kabul ettiği için çok şanslıydım” diyor ve ekliyor:

“İnsanları insan yerine kukla olarak görenlerin yarattığı zehirli bir dinamiği araştıran bir düet olarak yazılmıştı. Vokalini bitmiş parçaya ilk çektiğimde, çocukluk idollerinden birinin yazdığım bir şarkıyı söylediği tüyler ürpertici anlardan birini yaşadım. Sesindeki güç ve duygu, onu tüm zamanların en sevdiğim şarkıcılarından biri yapan şeydir.”

Ayrıca, onlarca yıl David Bowie için davul çalan Sterling Campell’in de konuk olmayı çok nazikçe kabul edip New York’taki stüdyosundan kayda katıldığına değinen Davies, “Birlikte çalışmak bir rüyaydı” diyor.

Davies’in yazıp yapımcılığını üstlendiği albümün, babasının agresif bir beyin tümöründen zamansız ölümü, rahim ağzı kanseri tedavisi görmesi, bebek kaybı ve birden fazla ameliyat geçirmesi sonrasında geçen birkaç yıllık büyük kişisel kaybın ardından Dylan Thomas’ın “ışığın ölmesine karşı öfke” öğretisini izlediği belirtiliyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish