Testament Gelecek Stüdyo Albümü İçin ‘Destansı’ Bir Yeni Şarkı Üzerinde Çalışıyor

30 Eylül’de Testament solisti Chuck Billy, Kanada’dan The Metal Voice ile grubun 2020’nin “Titans Of Creation” albümü sonra gelecek yeni albümü için şarkı yazma seanslarının ilerleyişi hakkında konuştu.

“15 Ekim Exodus ve Death Angel ile ‘The Bay Strikes Back Tour’un 2022 yaz/sonbahar ayağı’nın son gösterisi, bu yüzden Noel’e kadar [yeni malzeme üzerinde] çalışacağız ve sonra Yeni Yıl’dan hemen sonra buna geri döneceğiz” diyen Chuck, yeni destansı bir şarkının yolda olduğunun sinyalini verdi.

“Gitaristler Eric Peterson ve Alex Skolnick’in birlikte çalıştığını ve müzik yaptığını biliyorum ve yaratılmış destansı bir şarkı olduğunu duydum. Henüz dinlemedim ama efsane olduğunu duydum. Tek söyledikleri bu – ‘destansı’. Bana attıkları kelime bu. Ama göreceğiz.”

Yeni Testament şarkılarının müzikal yönüne gelince, Chuck şunları söylüyor:

Bence Testament her zaman Testament’ın damarında kalacak ve trendleri takip etmeyecek veya günümüzün modasını takip etmeyecek. Sevdiğim bir sürü harika yeni grup olmasına rağmen, ‘Dostum, bu harika. Onu gerçekten seviyorum. Ama değiştiremeyiz; Testament olarak kalmak istiyoruz. Onlarla konuştuğunda hayranlardan duyuyorum. Her zaman, ‘Bu kadar uzun süredir olduğun kişi olduğun için teşekkür ederim’ derler. Bu yüzden sadece buna devam etmeliyiz.

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish