Steven Spielberg’in ‘West Side Story’sinden İlk Fragman

20th Century Fox, Steven Spielberg’in yeniden uyarladığı “West Side Story”den ilk fragmanı paylaştı.

Ansel Elgort ve Rachel Zegler’in canlandırdığı Tony ve Maria arasındaki zamansız aşkı ekrana taşıyan yapım son dönemin merakla beklenen filmlerinin başında geliyor.

Fragman, Jets ve Sharks’ın gizlendiği Manhattan binaları ve bölgelerinin çekimleriyle, 1961 tarihli film uyarlamasından ikonik açılış sekansına geri dönüyor. Okul dans sahnesi, bıçaklı kavga ve Maria ile Tony’nin birbirlerine ilk aşklarını itiraf ettikleri balkon sekansı da dahil olmak üzere birçok çekim ve dans figürleri hakkında da fikir veriyor.

West Side Story gibi klasik bir hikâyeyi yeniden tasarlarken ince eleyip sık dokuyan yapımcıların bu sebepledir ki iki başrolü kimin canlandırması gerektiğine karar vermeleri yaklaşık bir yıl sürdü.

Yapımcılar Elgort’u 2018’de Tony olarak duyururken, Zegler’i ise 2019’un başlarında Maria olarak seçtiler. Ayrıca oyuncu kadrosuna Anita rolünde Ariana DeBose, Rosalia rolünde Ana Isabelle, Teğmen Schrank rolünde Corey Stoll, Officer Krupke rolünde Brian d’Arcy James katıldı.

Broadway müzikalinin yeni uyarlamasının senaryosu Pulitzer ve Tony Ödülü sahibi Tony Kushner tarafından yazılmış ve uyarlanmış Tony ödüllü ve New York City bale yönetmeni Justin Peck, yeni müzikal için koreografiyi üstlenmiştir. Müzik ekibinde ise şef Gustavo Dudamel, besteci David Newman, Tony Ödüllü besteci Jeanine Tesori ve müzik süpervizörü Matt Sullivan da yer aldı.

Aslında geçen yıl sinemalarda olması gereken yapımın gösterimi, koronavirüs salgını nedeniyle 10 Aralık 2021’e ertelenmişti.

What's your reaction?

tr_TRTurkish