Smashing Pumpkins “ATUM” İsimli Üç Bölümlük Albümünü Yeni single’ı “Beguiled” ile Duyurdu

The Smashıng Pumpkıns üç bölümden oluşan yeni albümü “Atum: A Rock Opera in Three Acts”ten kulaklarımıza ulaşan ilk şarkı “Beguiled” ile albümün yayın sürecini başlattı.

Grup 2020’deki albümü “CYR”nin ardından gelecek ve 1995 yapımı “Mellon Collie and the Infinite Sadness” ile 2000 yapımı “Machina/The Machine of God”ın devamı niteliğindeki 33 parçalık albümü görücüye çıkartmaya başlıyor.

Grubun isminin “autumn” (sonbahar) olarak telaffuz edilmesi gerektiğini söyledikleri albümün tamamı 21 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak.

Grup, TikTok’taki bir performansla yeni şarkı “Beguiled”ın prömiyerini yaptı. Solist Billy Corgan, Pumpkins’in tarihine dalacak yeni podcast’i Thirty-Three With William’da önümüzdeki 33 hafta boyunca her hafta yeni bir parçanın prömiyerini yapacak. Corgan “Atum” ve “Butterfly Suite” şarkılarının yer aldığı ilk iki bölüm bugün yayınlandı; solistin podcast’teki ilk konuğu ise uzun süre David Bowie ile çalışan piyanist Mike Garson oldu.

Albüm, 11 hafta arayla yayımlanacak toplam üç bölüm boyunca açıklanacak; 1. Perde 15 Kasım’da, 2. Perde 31 Ocak’ta ve 3. Perde 21 Nisan’da tamamlanacak. Aynı gün grup, daha önce yayımlanmamış 10 şarkıdan oluşan özel bir kutu seti piyasaya sürecek.

tr_TRTurkish