Dün akşam saatlerinde yayılan bir haber müzik dünyasında büyük etki yarattı. Thrash Metal’in en önemli topluluklarından Slayer, veda turnesine çıkacağını açıklayarak kafalarda birçok soru işareti oluşturdu.

1981’de L.A. California’da bir araya gelen grup doksanların başına kadar art arda çıkardığı “Show No Mercy”, “Hell Awaits”, “Reign in Blood”, “South of Heaven” ve “Seasons in the Abyss” gibi metal’in yönünü belirleyen albümlerle efsane statüsüne yerleşmişti. Son albümü “Repentless” ise 2015 yılında yayımlanmıştı.

Veda turnesi haberi sonrası daha net açıklamalar beklenirken, grubun bu duyurusunun sadece yorucu tur programlarına mı yönelik olduğu yoksa albüm çalışmalarını da mı kapsadığı konusunda ki belirsizlik sürüyor.

Slayer’ın “The End is Near… Slayer to make its exit with one, final world tour” başlığıyla veda turnesi duyurusunu yaptığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu ani gelişmenin yanı sıra Slayer, Kuzey Amerika turnesinde birlikte turlayacağı grupları da içeren turne afişini kamuoyu ile paylaştı.