Siya Siyabend’in sınır tanımayan, haykıran sesi Murat Toktaş, aslında herkesin alışık olduğu söylemle Bizon Murat.

90’ların ortasından başlayarak Beyoğlu’nu sıklıkla arşınlayanlar hem Siya Siyabend bilhassa da “Siya Siyabend cd’leri” haykırışıyla Murat’ı iyi bilirler. Son yıllarda ise Kadıköy’ü mesken tutup mesailerini burada sürdürdüler.

Geçtiğimiz günlerde haber alınan Murat’a konulan tüberküloz teşhisi ve akabinde başlayan tedavi süreci ve bu sürede “siyasiyabend cd’leri” diye bağırarak sokaklarda boy gösteremeyecek olması bu zorunlu süreçte bir dayanışma hareketlenmesini de beraberinde getirdi.

Açıklamaya göre 3 Mart Cumartesi Kadıköy Sahne‘de düzenlenecek gece Siya Siyabend grubunun vokalisti Murat Toktaş için bir dayanışma etkinliği olacak.

Adamlar, Luxus, Bandista, Sena Şener, Ozan Kotra (Flört), Teneke Trampet, Yasar Kurt, Ötekim, Kuan (Demircan Demir), Kırmızı Nazmi Akyıldız gibi isimlerin sahne alacğı geceye tüm müzikseverler bekleniyor.

Bu arada, her kuruşunun Murat’ın annesine gideceği ve hastane giderlerinin karşılanması amacıyla kullanılan, topluluğun davulcusunun hesap numarası da destek olmak isteyenler için aktiftir.

erdem göymen – akbank – TR530004600882888000027351