Bazı eski ve yeni futbolcular ilgi alanlarıyla dikkat çekiyor. Çoğu futbolcu golf ya da FIFA oynamaya meyilliyken daha yaratıcı hobileri olanlar da var.

İşte bu şaşırtıcı hobilerden bazıları:

Toni Kroos – Dart

Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden birinde, dünya standartlarında bir orta saha oyuncusu olabilirsiniz. Ama bu, birkaç o atarak heyecan yaşamayacaksınız demek değildir.

Cristiano Ronaldo – Bingo

Ronaldo 2016 röportajında “Tombala oynamak çok heyecan verici olabilir,” dedi.

Görünüşe göre, Ronaldo’nun Bingo’ya olan aşkı Manchester United’a taşındığında başladı ve İngilizce öğrenmesine yardımcı oldu.

Joe Allen – Tavuk

Bir Liverpool futbolcusuyken Allen, Chicken & Egg dergisinin kapağı oldu ve karısıyla birlikte tavukları beslediklerini anlattı. O sırada Bruce, Rodney, Meg, Leg, Silkie Steve, Kate, Silkie Steve Junior, Giblets, Snowy, Nugget, Kiev, Dora, Holly, Shimmer, Shine ve Chickaletta adında tavukları vardı.

Moritz Volz – Pasta

“Arsenal ya da Manchester United gibi büyük kulüplerle oynarken muz ve yeşil çaylı bisküvi bazlı bir pasta yaptım.

“Blackburn Rovers gibi daha inişli çıkışlı takımlara karşı oynadığımızda ise fındıklı havuçlu kek gibi daha ağır bir şey yapardım.”

Xavi – Mantarlar

Eski Barcelona’lı Xavi, mikolojiye – mantar avcılığı * ilgi duyuyor. Pep Guardiola, ünlü futbolcu için, “Mantar toplayan birisi kötü bir adam olamaz” demişti.

Matt Oakley – Piranha

Eski Leicester orta saha oyuncusunun, Güney Amerika bulunan kırmızı karınlı pirana koleksiyonuna 15 yıldan uzun bir süre önce başladığı biliniyor.

Andrey Arshavin – Moda

Arshavin, Saint Petersburg’daki üniversitede moda tasarımı okudu. Eski Arsenalli kimyasal teknoloji çalışmaya başladı ama derslerdeki kadın sayısı çok olunca dikişe geçildi. Şimdi, Rusya’da oldukça başarılı olan kendi kadın moda markasına sahip.

Petr Cech – Davul

Futbolcunun YouTube kanalını aşağı doğru kaydırdığınızda, Nirvana ve Foo Fighters’a kadar Cech’in davul çalma videoları gösteriliyor. Davul çalmanın daha iyi bir kaleci olmasına yardım ettiğini iddia eden ünlü kaleci, “El-göz koordinasyonu ve her uzuvdaki bağımsızlığa yardımcı oluyor,” dedi.

Gabriel Batistuta – Polo

Sadece zevk için at sporları yapmakla kalmayan Batistuta, Tom Tailor takımıyla birlikte 2009 Copa Stella Artois kupasını kaldırdı.

David Beckham – Eskrim

Efsane futbolcu, Will Smith’le beraber Tom Cruise’un evine gidip eskrim yapıyor.

Daniel Agger – Dövme

Agger, Marbella’daki yeni evinde, bir dövme paylaşım sitesi ve bir kanalizasyon şirketi işletiyor. Aynı zamanda da iyi bir dövme sanatçısı ve mafsallarında ünlü ‘YNWA’ dövmesi var.

 

planetfootball.com