Simge Pınar’ın Yeni Albümü “Sevgideğer” Yayında

2019 tarihli çıkış albümü “Güzel Şeyler” ile kadrajımıza giren, alternatif sahnenin dikkat çeken isimlerinden Simge Pınar’ın, ikinci albümü “Sevgideğer”, Universal Müzik Türkiye etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Albüm yayını öncesi kulaklarımıza ulaşan şarkılar “Cevap”, “Kendim Olmalıyım”, “Yalnızlık Cesaret İster” ve bir İhtiyaç Molası coverı olan “Ay” ile bekleme listemizin başlarına not ettiğimiz albüm, prodüktörlüğü ve aranjörlüğünü geçtiğimiz günlerde kendi yeni albümü “Kolaj”ı yayımlayan Efe Demiral’ın üstlendiği on şarkıdan oluşuyor.

Kayıt sürecinin evde başlayıp stüdyoya taşındığı ve iki yıla yayılan bir emeğin ürünü olan albümde, Demiral’ın aynı zamanda Simge Pınar ile birlikte “Sevgideğer” ve “Yeni Yıl” şarkılarının bestesinde de imzası var.

Alternatif rock ve indie pop renklerinin kıvamında kucaklaştığı bir temele kurulan albüm, Simge Pınar’ın kendine has şarkı sözü yazarlığını da yanına kattığımızda hayli keyifli bir dinleme seansı vadediyor.

Kendin olmaya cesaret etmeyi ve öz değerinin farkına varmayı vurgulayan albümün isim şarkısı “Sevgideğer”ile açılan albüm, hem ilk adımla birlikte içine alan vokal performansı hem de zaman zaman farklı türlere yelken açmayı ihmal etmeyen özenli alt yapısıyla öne çıkıyor.

tr_TRTurkish