Serra Arıtürk’ün Kırılgan ve İsyankâr Yeni Teklisi ‘Melankoli’ Yayında

Sözü ve müziği Serra Arıtürk’e, pop-rock türündeki orijinal düzenlemesi Yaşar Görkem Arslan’a ait olan, Garaj Müzik etiketli parçanın idari prodüktörlüğünü Süheyl Atay ve Orkun Tunç üstleniyor. Sanatçının yazdığı en kişisel şarkı olarak yorumladığı parça, bizi bir daha yaşamaya korktuğumuz, etkisi altına alarak içine hapseden “o” ilişkinin başlangıcından bitişine, her şeyi film şeridi gibi gözümüzün önüne getiren bir yolculuğa çıkarıyor.

“Melankoli”; aşk denilen duygunun, yaşayanı nasıl da atıl bir hale getirebildiğini, küçücük hissettirerek en başta kendi olmak üzere herkese ve her şeye yabancılaştırabilecek güçte olduğunu, kendisine zarar veren bu ilişki nihayet sona erdiğinde ise kendini özgür bile hissedemediğini, çünkü bu bağımlılıktan ve bırakamama halinden bir bakıma zevk aldığını, bütün bunlara uyanışını ve kabullenişini anlatan bir parça.

“Kusursuz bi uyuşturucuydun / Engel bu acıyı zevkten ayırmaya sanki”

Aşk, korku, hayal kırıklığı, öfke, heyecan, çaresizlik, haz, teslimiyet… Melankoli bütün bu duyguları barındırıyor içinde, sözleri ve kendine has düzenlemesiyle.

Punk-pop ve pop-rock türlerinin harmanlandığı, ambient-pop elementlerinin yer yer öne çıktığı bu aranjmanda, sanatçının favorilerinden Avril Lavigne’in 2000’lerin başındaki sound’undan izler duyuyoruz. Melankolik harmonisi, harekete geçiren half-beat yürüyüşüyle birleşerek ritmimizi hızlandırırken kırılgan ve isyankâr duygusu da bizi etkisi altına alıyor. Elektrik ve akustik gitarların konuştuğu düzenlemede vokallerin koral kullanımıysa Coldplay parçalarını hatırlatıyor dinleyenlere.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish