Cansu Türkdoğan Şimşek; Kuşbakışı’nın ilk eserlerini 2009 yılında ortaya çıkardı. Kuşbakışı koleksiyonunun gördüğü yoğun ilgiden sonra  Türkdoğan, 2017 yılında tekrar bu koleksiyona odaklanıp eski modelleri revize etti. Bu yıl eklenen aynalar ise dekorasyon ve sanatseverlerin ilgi odağı olmaya aday görünüyor.

Koleksiyon Türkiye ve Dünya’daki tarihi yapıların kuşbakışı görünümlerinden etkilenerek hazırlandı. Kuşbakışı’na yeni eklenen parçalar Yerebatan sarnıcı, Ayasofya, Gül Camii ve Türkiye’deki diğer Bizans eserlerinden oluşuyor. Yeni eklenenlerle birlikte koleksiyonda 30 farklı tarihi bina bulunuyor.

“Kuşbakışı vol2” sergisi 23 Ekim- 8 Kasım tarihleri arasında Nişantaşı’ndaki Ayşe Takı Galerisi’nde takı ve dekorasyonseverleri bekliyor.

Cansu Türkdoğan Kimdir?

Cansu Türkdoğan Simsek 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk yıllarında başlayan ve gittikçe büyüyen tasarım tutkusu onu Dokuz Eylül Üniversitesi Gemoloji ve Mücevher Tasarımı bölümünde okumaya itti. 2007 de mezun olan Türkdoğan, 2008 Ocak ayından bu yana kişisel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

6 kişisel ve 3 karma sergisi bulunan sanatçı tasarımlarında altın, gümüş, bronz, deri ve yarı değerli taslar kullanarak her yıl yeni bir koleksiyon hazırlamaktadır. Tasarımlarına modern ve farklı bir bakış açısı yansıtmaktadır.

Kişiye özel altın ve gümüş tasarımlar da yapan Türkdoğan aynı zamanda kendi tasarımlarını yaratmak isteyenler için atölyesinde uygulamalı workshop çalışmaları da yapmaktadır.

Tasarımları sadece takı ile sınırlı kalmayan Türkdoğan; 2017 yılında üretimine başladığı Cansui Concept ürünleri ile tasarlamıs oldugu takıları ev dekorasyonuna da taşıdı. Metal ayna, sehpa, aplik, abajur gibi parçalarla Cansui Concept Cansui markasının özgün tasarımlarıyla oluşmuştur.

Bir Yorum Yazın