4 Aralık haftasında SALT Galata’da farklı disiplinlerden 3 etkinlik gerçekleşecek.
Biriken sanat topluluğu üyeleri Melis Tezkan ve Okan Urun’un, The Doors müzik grubunun “The End” şarkısından esinle şekillenen yerleştirme-performansı This is the end, beautiful friend 5-6 Aralık’ta SALT Galata’da gerçekleşecek.  Performansa katılım ücretsiz ve 60 kişiyle sınırlı. Rezervasyon yapılmıyor.
 
This is the end, beautiful friend
5-6 Aralık, 19.00
SALT Galata, Kat -1
Mimar ve fotoğrafçı Elio Montanari’nin Yararlı Sanat Ofisi’ndeki konuşması, sanatçının “extra large” olarak nitelendirdiği ahşap kamerasının fiziksel üretim süreci ile bu sürece eşlik eden dil ve anlam ağları arasındaki ilişkiye odaklanacak.  Konuşma dili İngilizce. 
 
Yararlı Sanat Ofisi Konuşmaları: Elio Montenari
7 Aralık, 19.00
SALT Galata, Kat 3
Bu yılın Perşembe Sineması gösterim programının son filmi Dare mo shiranai [Kimse Farketmiyor] (2004), anneleri Keiko tarafından terk edildikten sonra Tokyo’da, küçük bir apartman dairesinde başlarının çaresine bakmak zorunda kalan dört kardeşin hikâyesini anlatıyor.
Gerçek bir hikâyeden uyarlanan Dare mo shiranai’nin Altın Palmiye’ye aday gösterildiği 57. Cannes Film Festivali’nde, filmde Akira rolünü canlandıran Yûya Yagira En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Gösterim ücretsiz. Rezervasyon yapılmıyor.
 
Perşembe Sineması
Dare mo shiranai [Kimse Farketmiyor] (2004)
7 Aralık, 19.00
SALT Galata, Oditoryum
kapak görseli: Biriken

Bir Yorum Yazın