Thrash metal sahnesinin kıdemli topluluklarında Sacred Reich “Don’t Do It Donnie” isimli yepyeni bir şarkıyla geri döndü.

Şarkı, topluluğun bu yaz Metal Blade Records etiketiyle piyasaya sürülecek ve 23 yıl aradan sonra yayımlayacağı ilk albümü olacak “Awakening”den çıkan ilk kayıt.

Ayrıca şarkı, Iron Reagan’ın “They Scream” ismli bir şarkıyla katılacağı ve iki topluluğun ortaklığında yayımlanacak bir 7-inch plak sürümün bir parçası olarak 19 Nisan’da piyasaya sürülecek.

Grubun vokali ve bas gitaristi Phil Rind yeni şarkıyla ilgili “1986’da bir grup olarak başladığımızda, punk gruplarının sözleri ve Reagan döneminden etkilenmiştik” derken, “bu, köklerimize dönmenin harika bir yolu. Şarkı, bugünün politikalarına ağır ve arsız bir orta parmak” iİfadelerini kullanıyor.

1987 tarihli “Ignorance” albümüyle çıkış yapan, ardında 1988’de “Surf Nicaragua” ve 1990’da “The American Way” albümleriyle metal sahnesinde iz bırakan Sacred Reich’in dönüş albümü “Awakening”, Cavalera Conspiracy, Power Trip ve Code Orange albümlerinde de imzası bulunan yapımcı Arthur Rizk ile kaydedildi.