Rob Halford Cevapladı, Kendisi İçin Hangi Grup Daha Önemli: Deep Purple mı? Black Sabbath mı?

İspanyol Mariskal Rock ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Judas Priest şarkıcısı Rob Halford’a 1960’ların sonu ve 1970’lerin başında Birmingham, İngiltere’deki müzik sahnesine çıkarken kişisel olarak hangi İngiliz grubunun kendisi için daha önemli olduğu soruldu. Black Sabbath mı? Deep Purple mı?

Blabbermouth’un haberine göre Halford şöyle yanıtlıyor:

Sundukları müziğin tüm stilleri ve çeşitliliği açısından hepsi benim için önemli. Ağırlığı nedeniyle doğal olarak Sabbath’a çekildim. Purple’ı açarsanız ve ardından Sabbath’ı veya Sabbath’i sonra Purple’ı açarsanız, ikisi de gerçekten güçlü, güçlü gruplardır, dinlediğiniz albüme bağlı olarak.”

Purple hard rock’tır; bana göre metal değiller” diye devam ediyor ve ekliyor, “Muhtemelen bunu söylediğim için öldürüleceğim, ama böyle hissediyorum. Tony Iommi her zaman Sabbath’ın metal olmadığını söylese de Sabbath tamamen metaldir. Neler olup bittiğini bilmiyorum, ama müzisyenler birbirleri hakkında konuşurken yaşadığımız dünya bu.”

Purple’da belli bir hız var, Sabbath’da da belli bir yoğunluk var ama farklı bir dokuda. ‘Fairies Wear Boots’ veya ‘Iron Man’ ya da Sabbath’ın bu süper ağır parçalarından herhangi biri beni heyecanlandırdı.”

Rob, “Bütün müzisyenler için gruplar ne kadar önemliyse, hepsi de benim için önemliydi,” diye devam ediyor, “Bütün müzisyenler diğer müzisyenlerden ilham alıyor ve onlardan etkileniyor, bu yüzden hepsi benim için çok değerli. Liste olarak bir tanesini diğerlerinden üstün tutamam. Yaptıkları işin bütün temsili önemlidir.”

tr_TRTurkish