Premier League’den Futbolu Kullanarak Matematiği Sevdiren Proje

Premier League Primary Stars Programı Futbolla Matematiği Sevdiriyor

İlkokul seviyesinde – ve daha ileriki seviyelerde de – matematik dersi çocuklar açısından bezdirici olabiliyor. Matematik birçok çocuk için zorlu bir derstir ve genellikle sıkıcı da gelir.

Premier League bu konuya el attı ve yeni Premier League Primary Stars programıyla, konuyla ilgili genç insanlara yardımcı olacak ve ilham kaynağı olacak bir proje yarattı.Premier League Primary Stars programının kaynakları çocukların günlük yaşamlarıyla ilgili ve bu sayede öğrenmeyi teşvik edici yönleri var. Aynı zamanda öğretmenlere derslerinde yaratıcı olabilecekleri araçları da sunuyor.

Premier League Primary Stars, geçtiğimiz hafta başladı ve program, öğrenme, aktif olma ve önemli yaşam becerileri geliştirme gibi konularda çocuklara ilham vermek için Premier League’deki profesyonel futbol kulüplerinin cazibesini kullanıyor. Futbol disipline ait olan tüm veri ve kaynaklar çocuklara matematiği sevdirmek için oldukça başarılı ve ilgi çekici olarak kullanılmış durumda.

Proje, 5-11 yaşlarındaki kız ve erkek çocuklar için müfredata bağlı ücretsiz öğretim kaynakları sağlıyor ve birçok uzman planları ve etkinliklerini yaratmada yardımcı oluyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish